DE HOLLANDSCHE REVUE

kunnen zien wat het buitenland op koloniaal gebied vermag. België, Nederland, Engeland, Italië, de V. S. van Amerika, Japan, Portugal, geëxposeerd in de paleizen der buitenlandsche koloniën. De leergierige bezoeker zal dus nuttige vergelijkingen kunnen maken, de kolonist kan van deze bezoeken bij den buurman veel leeren. Rondom den vijver van Daumesnil zullen negerkralen en exotische dorpjes worden gebouwd, terwijl op haar kalme wateren kano's prauwen en andere inboorlingen-scheepjes zullen dobberen.

De tentoonstellingsruimte zal een groot oppervlak beslaan. De paleizen zullen elkander overtreffen in origineele uitvoering, dat van Indo China b.v. zal een trouwe reproductie zijn van een vleugel van den vermaarden tempel van Angor; dat van Westelijk Afrika van de eigenaardige moskee van Djennè. Maar dergelijk grootsch werk mag niet aan de vergetelheid worden prijsgegeven, het zou heiligschennis zijn indien na afloop der tentoonstelling het laatste woord aan het houweel der sloopers werd gegeven. Men zou maarschalk Lyautey een bouwer van nieuwe landen kunnen noemen. Welaan, doordrongen van het groote nationale belang van het koloniaal bezit, zal hij wel slagen in zijn plannen om blijvende verzamelingen aan te leggen en onder te brengen in monumentale gebouwen een groote koloniale mogendheid waardig. De

tentoonstelling van Vincennes zal, en daarvan zijn we overtuigd, een diepen indruk maken in en buiten Frankrijk.Maar men moet voorkomen dat haar het lot van haar zusters wordt bespaard, d.w.z. zij moet niet

Leeraar: — Kunnen jullie mij een oud spreekwoord noemen, dat niet meer in gebruik is? Leerling: — Eerlijk duurt het langst, mijnheer.

zijn een schoone vlinder die 's morgens dartelt in den gulden dag om 's avonds reeds te sterven. Niet alleen het permanente museum moet een blijvend geschiedkundig koloniaal museum worden, maar de Franschen uitten bovendien den wensch, dat veel merkwaardigs van de tentoonstelling zal worden bewaard in Het Huis der Koloniën, waarvan men het gemis thans dubbel betreurd, waar immers Amsterdam, Londen, Rome reeds lang dergelijke instituten bezitten en die als studiebronnen voor documentatie een zoo groote beteekenis hebben. Dit Huis der Koloniën wil maarschalk Lyautey oprichten, overtuigd als hij is, dat de tweede koloniale mogendheid der wereld in haar schitterende hoofdstad recht heeft op een dergelijk instituut.

Electro-Technisch en Sanitair-Technisch Bureau

W- L. OOLGAARD SNIJDER

Van Slingelandtstraat 203-205, Telefoon 52034 'S-GRAVENHAGE

Baden, Geysers, vaste Waschtafels Drukautomaten

voor warm-watervoorziening 102 door geheel Uw huis

Küppersbusch Gasfornuizen, Haarden!!