Schoolnieuws.

60t

Norden, Ilenrieite van, geb. 4 Nov. 1839, geëxam. in Noordholland, te Amsterdam, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de beginselen der Fransche taal.

O.

Ophorst, Constantia Maria, geb. 30 Aug. 1828, geëxam. in Gelderland, onderwijzeres te Nijkerk, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes. P.

Pareau, (H. Ni) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche taal en in de handwerken voor meisjes.

Persijn, Geertruijda Elizabeth van, geb. 15 Julij 1841, geëxam. in Gelderland, te Barneveld, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche, Engelsche en Hoogduitsche talen.

Pommeren, Maria Elisabeth van, geb. 1 Oct. 1841, geëxam. in Zuidholland, kweekelinge te 's Gravenhage, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche en Engelsche talen.

Post, Johanna Christina, geb. 23 Jan. 1839, geëxam. in Friesland, bewaarschoolhouderes te Sneek, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes.

Prager, ( W.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche taal.

Provilij, Pietera Cornelia, geb. 19 Mei 1834, geëxam. in Noordbrabant, hulponderwijzeres te Werkendam, had acte als hoofdonderwijzeres. In de beginselen der Fransche en Engelsche talen.

Puls, Joanna Maria, geb. 23 Junij 1839 , geëxam. in Gelderland, huisonderwijzeres te Neerbosch, had acte als huisonderwijzeres. In de handwerken voor meisjes.

R.

Rappard, (E. L. £■) vermeld onder IV. In de beginselen .der Fransche taal.

Reigersman, (E. J.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche taal en in de handwerken voor meisjes.

Riet, (M. E. van) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche, Engelsche en Hoogduitsche talen.

Ronde, (Ch. de) vermeld onder IV. In de handwerken voor meisjes.

Roo, Fija Cornelia de, geb. 25 Febr. 1829, geëxam. in Zuidholland, bewaarschoolhouderes te 's Gravenhage, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes.