Schoolnieuws.

Gelderland, onderwijzeres te Wageningen, had acto van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes.

Kappelhof, Wilhelmina Cornelia, geb. 11 Febr. 1841, geëxam. in Noordholland, té Amsterdam, had acte als hulponderwijzers. In de beginselen der Engelsche en Hoogduitsche talen.

Kerkoerle, Clara Wilhelmina van, geb. 6 Dec. 1822, geëxam. in Noordbrabant, onderwijzeres te Breda, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de beginselen der Fransche taal.

Klinken, Pietje van, geb. 5 Nov. 1830, geëxam. in Friesland, bewaarschoolhouderes te Sneek, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes.

Kluit, (E. M.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche en Engelsche talen.

Kosters, (J. A.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche, Engelsche en Hoogduitsche talen en in de handwerken voor meisjes.

Kruijt, Maria Johanna, geb. 18 Aug. 1839, geëxam. in Zuidhclland, kweekelinge te 's Gravenhage, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche taal.

L.

Lagerwerf, Simonia Louisa, geb. 19 April 1840, geëxam. in Zuidholland, hulponderwijzeres te Botterdam, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Engelsche taal.

Langerhuizen van Uuen, Alida Christina, geb. 1 Maart 1835 , geëxam. in Zuidholland, kweekelinge te Leiden, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche taal.

Leefers, Wilhelmina Josephina, geb. 12 Febr. 1839 , geëxam. in Zuidholland, te 's Gravenhage, had acte als hulpouderwijzeres. In de beginselen der Engelsche taal.

Leeson, lsabella, geb. 10 Sept. 1829, geëxam. in Gelderland, onderwijzeres te Ede, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes.

Eenders, Maria Catharina Ifenrica, geb. 30 Maart 1830, geëxam. in Limburg, te Heijthuijzen, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de beginselen der Fransche taal.

Leu, (Ch. A. de) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche taal.

Lubbers, Anna Catharina, geb. 11 Junij 1834, geëxam. in Over-