Schoolnieuws.

Noordholland, onderwijzeres te Amsterdam, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes Gutteling, (W. P. H.) vermeld onder II. In de beginselen der Fransche taal en in de handwerken voor meisjes.

H.

Haagsma, Agneta Elizabeth, geb. 1 Sept. 1841, geëxam. in Zuidholland, kweekelinge te Alphen a/d Ehijn, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Engelsche taal.

liegt, (W. J. L. Noordhoek) vermeld onder IV. In de handwerken voor meisjes.

Heijden, Henriette van der, geb. 28 Sept. 1835, geëxam. in Gelderland, hulponderwijzeres te Arnhem, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de beginselen der Hoogduitsche taal Hendriks, (ƒ/. J.) vermeld onder II. In de handwerken voor meisjes Solm, (L. F.) vermeld onder II. In de handwerken voor meisjes Hondius, Anna Magdalena, geb. 8 Jan. 1832 , geëxam. in Gelderland, onderwijzeres te Brummen. In de handwerken voor meisjes Hoog, Aletta Lamberta, geb. 3 Oct. 1841, geëxam. in Gelderland te Barneveld, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche, Engelsche en Hoogduitsche talen. Hopbergen, Catharina van, geb. 19 Mei 1822, geëxam. in Gelderland, onderwijzeres te Bredevoort, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes. Horst, Helena Elizabeth van der, geb. 28 Junij 1S3S, geëxam in Noordholland, hulponderwijzeres te Amsterdam, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche taal. Horsting, (J. W.) vermeld onder IV. In de handwerken voor meisjes Huender, Albertina ten Cate, geb. 16 Aug. 1841, geëxam. in Noordholland, hulponderwijzeres te Haarlem, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Engelsche en Hoogduitsche talen J.

Jager, Johanna Christina de, geb. 17 Jnnij 1832, geëxam. in Gelderland, onderwijzeres te Kerk-Driel, had acte van algemeene toelating als schoolhouderes. In de handwerken voor meisjes Jesse, (M.) vermeld onder II. In de handwerken voor meisjes' Jong, (M. P. de) vermeld onder IV. In de handwerken voor meisjes K.

Kalshoven, geb. Cox, Arnoldine, geb. 31 Dec. 1820, geëxam in