Schoolnieuws.

Zijlstra, Pieter, geb. 9 Maart 1834, geëxam. in Friesland, hulponderwijzer te Franeker, had den tweeden rang. In de gymnastiek.

VI.

ONDERWIJZERESSEN ,

die, reeds in het bezit eener acte van bekwaamheid of van algemeene toelating, met gunstig gevolg examen hebben afgelegd in een of meer der vakken van het meer uitgebreid lager onderwijs.

A.

Abbink, (M. U.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche taal.

Abcoude, Hillegonda van, geb. 12 Junij 1840, geëxam. in Zuidholland, hulponderwijzeres te Rotterdam, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Engelsche taal.

André, (67. W. A. R.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche taal en in de handwerken voor meisjes.

Arents, (W. J.) vermeld onder IV. In de beginselen der Engelsche taal. B.

Bazendijk, (J. A. L. W.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche en Engelsche talen.

Beeht, Antoinette Clazina Maria, geb. 30 Sept. 1841, geëxam. in Zuidholland, kweekelinge te 's Gravenhage, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche en Engelsche talen.

Beesten, Caroline Louise Antonette Francisca Venantia van, geb. 1 April 1834, geëxam. in Noordbrabant, huisonderwijzeres te Tilburg, had acte als huisonderwijzeres. In de handwerken voor meisjes.

Berghuis, Martha Christina, geb. 7 Jan. 1834, geëxam. in Zuidholland, hulponderwijzeres te 's Gravenhage, had acte als hoofdonderwijzeres. In de beginselen der Engelsche taal.

Blij, Anna Emilia de, geb. 29 Mei 1840, geëxam. in Gelderland, hulponderwijzeres te Arnhem, had acte als hulponderwijzeres. In de beginselen der Fransche taal.

Blokhuijsen, (A. M. E.) vermeld onder IV. In de beginselen der Fransche taal.