— 2I4 —

gen toestand en om zijn rol van toehoorder toch eenigszins te wijzigen, roerde hij een punt aan waarin hij zoo goed als de beste barbier thuis was: de chronique scandaleuse, die in een groote stad nimmer ontbreekt. Doch nauwlijks had hij een poging gedaan om in deze richting iets nieuws te vertellen, of Robbert zag hem met een paar eerlijke, groote oogen aan en sprak met afwijzend gebaar, op eigenaardig levendigen toon: „dank je! dank je! een ander onderwerp! Daar is veel om over te praten en 'k laat het genoeglijk wroeten in den modder liefst aan zekere diersoort over!

Maar — als ge er niet tegen hebt, volg mij dan naar de tuinkamer. Mijn zuster is gewoon mij op dit uur te zien verschijnen."

Onder de met rozen omrankte veranda zat Robberts zuster. In haar rooskleurig zomerkleed scheen zij zelve de rozenkoningin waarvan de sprookjes gewagen. Een overvloed van lichtbruin krullend haar werd door de avondzon met goud gepenseeld. Twee vroolijke, vriendelijke oogen, blauw als de zomerlucht, beschouwden met een uitdrukking van onuitsprekelijk genot de rozenwereld rondom haar.

Zij hoorde de deur openen. Zij wist dat Robbert zou komen. „O Rob!" sprak zij met heldere, nog kinderlijke stem:

„Wat is 'thier heerlijk!"

Zij wendde 't hoofdje om en zag dat Robbert niet alleen was.

Zij lachte om de vergissing en groette Stephan die haar werd voorgesteld. Daarna vervulde zij ongedwongen haar taak van theeschenkster. Stephan had een menigte schoone frasen in het hoofd, wie hij dikwijls in damesooren een plaats had gegund. Het was zijn plan de schoonste van die klanken te bezigen ten behoeve van zijn schulden. Maar — op 't zelfde oogenblik dat hij de rozenkoningin aanschouwde, waren al die fraaie volzinnen vergeten.

Hij had menige schoone gezien , maar nimmer nog had hij de oogen neergeslagen voor een zoo kinderlijken blik als die, welke thans onbevangen tot hem werd opgeheven

Hoe snel vliegt de gedachte! In hoe korten tijd wordt door haar soms een leven geleefd! 't Was of de fee der herinnering plotseling zijn eerste kindsheid terugvoerde.