TOELICHTING BIJ DE PLATEN

De hier gereproduceerde vestibule (pl. XXXIII) behoort nog bij de serieafbeeldingen van het woonhuis te Dordrecht, in de beide vorige afleveringen opgenomen.

De trap en de lambriseering in deze vestibule zijn met groen marmer (Sipolin de Siberië) bekleed, waarbij zich de vloer in terrazzo aansluit. De wanden en de gewelfvormige plafonds zijn in stuccoline uitgevoerd met eenvoudige lijnversieringen. In enkele stootborden van de

trap zijn koperen roosters aangebracht ter doorlating der warmte van onder de trap geplaatste radiatoren. De trap, die met een rooden Deventer looper is belegd, wordt eenerzijds afgesloten door een gesmeed ijzeren balustrade metgeel koperen leuning. In den hoek der vestibule is een zwart marmeren bassin geplaatst; als waterspuwer is een bronzen, geciseleerde nijlpaardenkop ontworpen. De glas in loodramenboven deze fontein geven licht in een corridor. De trap volgend geeft de glazen deur toegang tot de hal, terwijl de deur in den rechterwand der vestibule uitkomt in de garderobe.

Aubert, Marcel: Monographie de la cathédrale de Senlis. Paris. 20 fr.

Baum, Dr. Julius: Romanische Baukunst in Frankreich. Stuttgart. M. 25.—

Bayard, Emile: L'art de reconnaïtre les styles. Architecture, ameublement, etc. Avec 280 gravures. Paris. 5 fr.

Broquelet, A. etG. Broquelet: Paris—Versailles—Saint-Denis. Guide de 1'étranger. Paris. 4 fr.

Cazes, E.: Le chateau de Versailles et

ses dépendances. L'histoire et l'art. Illustré de 30 gravures et 23 plans hors texte. Versailles. 15 fr.

Deltail, Loys: Le manuel de 1'amateur d'estampes du XVTIIe siècle. Avec 106 reproductions. 23 fr.

Documents sur l'art décoratiffrangais du IX au XlXe siècle. Publiés par Louis Lumet et Yvanhoe Rambosson. Paris.

100 fr.

Editions de „L'art décoratif".