HET SPORTBLAD.

. 8esP' gew. gel. verl. punt. voor tegen gem.

't Zesde . . 5 5 10 22— 2 2 —

Willem II . 6 2 3 1 7 19—13 1 16 M.V.V.O. ..4121 4 10-11 1 — N.O.A.D. ..4121 4 5—10 1.— Zeelandia M.. 5 1 2 2 4 6—13 0 80 E.M.M. ... 8 0 3 5 3 10—23 037 In de 2e klasse B wordt de spanning steeds grooter en bluft de nek-aan-nek-race tusschen MVV en Wilhelmina II rog steeds bestaan ; beide leiders boekten sprekende overwinningen hetgeen we op eigen terrein niet anders van hen hadden verwacht. In Maastricht ondervond M.V.V. echter een zware partij aan 't Roermondsche G.SC., dat — merkwaardig genoeg — tegen den sterken wind in spelend geen enkel doelpunt doorliet, terwijl M.V.V. juist in den tegenwind de beide doelpunten wist te maken ; met 2—0 handhaafden de Maastrichtenaren zich, terwijl de Wilhelmina-reBerve nog beter werk deed door V.V.V. met niet milder dan 6—1 naar Venio terug te zenden ,M V.V. is thans zoo goed als zeker kampioen ; zou tenminste bijzonder raar moeten loopen, wil ze uit de komende wedstrijden geen 2 puntjes meer distileeren.

Hier luidt de stand :

„ „ Gespeeld Gew. Gelrjk Verl. Pnt. Doelp. Gem.

M-V.V. 6 4 1 1 9 15 7 1.50

Wilhelmina II 7 4 0 3 8 24 11 1.14

V.V.V. 7 2 2 3 6 15 21 0.85

Helmond 5 2 0 3 4 10 12 080

Ö-SC 5 1 1 3 3 11 24 1.60

Uit den Haag.

H.V.V. is dit jaar niet brjster gelukkig met hare wedstrijden tegen Sparta. Op eigen terrein spelend, won zij wel, maar verloor daarbij tevens een harer beste, zoo niet de beste voorhoedespeler en nu j.1. Zondag moest zij de rood-witten Rotterdammers gaan bestrijden zonder haar twee backs Heydng en Peith.

Het gemis van dit tweetal heeft den doorslag gegeven, watt we betwijfelen het ten zeerste of Sparta van een volledig H.V.V. zoo gemakkelijk gewonnen zou hebben. Het was overigens met een wedstrijd zooals deze twee clubs gewoon zijn tegen elkaar te spelen: er lag iets mats over dit spel, vooral over dat van de Haagsche. Interessant waren anders wel de voortdurende worstelingen tusschen Ruffelse en Mundt waarbij de laatste meestal de baas bleef. Een kranig speler toch, die Haagsche

«fP^EKi -S0u"ele jaren BPeelt h9 al "iet en steeds blijft hg een van de beste van zijn elftal.

U.V.V. is intusschea leelijk in de achterhoede geraakt, maar daar staat tegenover dat zij de zwaarste wedstrijden al achter den rug heeft.

Van de nog resteerende wedstrijden zijn alleen die tegen Quick en V.O.C. zeer zwaar, doch de overigen kunnen gewonnen worden. Ook de twee genoemden, indien de Haagtche met haar sterkste elftal kan komen en er met het noodiee vuur gespeeld wordt. 8

Quick is, na een slecht begin, ten slotte geducht m vorm gekomen en verbaast Eu Zonag aan Zondag voetballend Holland door hare kranige prestaties. Ditmaal bonden do H.nenburgers V.O.C. weer aan hun zegekar

en we zijn benieuwd welke club Quick op Hanenburg zal vermogen te slaan. De blauwwitten zgn op eigen veld geduchte tegenstanders en zijn daar tegen elke club opgewassen Tegen V.O.C. speelden de Hanenburgers in de tweede helft schitterend en hadden de Rotterdamme s vrouwe Fortuna niet in hunne gelederen gehad, de nedeilaag zou heel wat zwaarder voor hun geweest zgn.

Met H.B S. blijft het er duister uitzien ; met 0—2 verloor het van Velocitas.

Vooral nu Aj»x en de cadetten op dreef komen, moeten de zwarthemden zeer oppassen, andere bengelen ze op het eind van het seizoen onder aan het ranglijst je. De voorhoede is al bijzonder zwak; in vier opesavolgende wedstrijden heeft zij niet eenmaal kunnen scoren. 0—8, 0—0, 0—5, 0—2 t ziet er somber, zeer

som Der uit.

Voor de tweede klasse A. verloor D.V.V. met 0—4 van A.F.C., een te verwachten uitslag I De Duinoorders schijnen door hun wel wat te overdreven forsch spel, in de hoofdstad geen goeden indruk achter gelaten te hebben. Laten zij voor hun goeden naam oppasser. !

Quick II verloor op het kantje af met 3—4 voor V.O.C. II, terwijl H.V.V. II, alweer zeer onvolledig uitkomende, met 1—8 van de Sparta-reservts klop kreeg.

H-B.S. II wist weer eens te winnen; met 2—1 sloegen de Houtrusters A.F.C. II. Eu R.V.C. verloor weer, 't oude liedje !

Quick—V.O.C. 2—0.

Eindelijk hadden de Hanenburgers bij een thuiswedstrijd eens goed weer ; er was dan ook een talrijk publiek, dat een mooier», spannenden wedstrijd te zien kreeg.

Oader leiding van scheidsrechter Eymer 'r. stellen zich om twee uur de volgende elftallen op:

Quick Ledeboer

Blankert Klicks Loos Romulus Kolkman Cajus Remus Gerdes Japikse Tijmstra v. Driel Hörburger v. d. Sluis v. d. Sluis Brand Hörburger D. v. Prooije Stenger Rogman Brougers

Hagen V.0.0.

Quick is dus volledig, terwijl V.O.C. zonder N. van Prooije is.

De Rotterdammers spelen het eerst met wind mee en zgn dus de sterksten om dit de geheele eerste helft te blgven. De Quick-verdediging is echter voor geen klein geruchtje vervaard ; vooral Klicks, hoewel niet geheel gedisponeerd is bijzonder op dreef en redt telkens. Door flink op don bal zitten, wordt den Rotterdammers geen gelegenheid gegeven tot schieten en slechts een paar maal behoeft Ledeboer op te treden, maar dit is dan ook zeer moeilijk werk. Romulus houdt de gebr. v. d. Sluis gosd in de gaten, zoodat deze niet zeer gevaarlijk zgn.

De Quick-voorhoede probeert het af en toe ook eens en brengt dan zeer vlug en snel op. Vooral de rechtervleugel is zeer op dreef en dikwgls den internationalen Hörburger, die weer