718 —

geweest zijn — zal wel niet zeer vriendschappelijkgegaan zijn.

't Isintusschen te hopen, dat Thormann en Demke zich weer spoedig verzoenen.

We moeten intusschen maar afwachten! Er gebeuren zulke groote dingen, dat we waarschijnlijkheel wat ver der zullen zijn eer een jaar gepasseerd is.

Tenminste, er zijn er, die zoo den-

De bekende Tibet-reiziger Savage-Landor bij den bouw van zijn aëroplan.

ken. Die droomen van een tijd, welke komen zal, dat men niet meer tuftuft, per stoomboot reist, per trein, neen, alles per luchtschip. Best mogelijk, al twijje ook nog

wel eens. Maar denk dan aan de trekschuiten den spoortrein, aan de diligence en de automobiel,aan Katchen Paulus en Zeppelin en men zal toegeven, dat er hoop mag zijn.

Worstelen en Gewichtheffen.

Op den 2den en 3den Mei zal de Amsterdamsche Athletiek- en Worstelclub „Arena" een wedstrijd geven om 't Kampioenschap van Nederland in Worstelen en Gewichtheffen.

Zeer belangrijk zal deze wedstrijd zijn in verband met de Olympische spelen, welke in den zomer van dit jaar te Londen worden gehouden en waar thans ook worstelen wordt toegelaten volgens de Grieksch-Romeinsche methode.

Uit dezen wedstrijd zullen namelijk van elke afdeeling (licht, midden en zwaar gewicht) door tusschcnkomst van den Ned. Bond v. Kr. Sp. Vereen, een twaa ftal worstelaars worden uitgekozen (inclusief prijswinners) om deeltenemenaan devoorwedstrijden derOlympischespelen, welke in de maand Juni te Haarlem worden gehouden.

Daar zal elk twaalftal onderling moeten worsielen en zal door bevoegde personen, aangesteld door den Ned. Bond, worden uitgemaakt, welke athleten Nederland in de worstelsport in Londen zullen vertegenwoordigen.

Nederlandsch Qymnastiek-Verbond.

Bondsfeest 1908 te Amsterdam.

Door het Bondsbestuur is in overleg met de BondsTechnische-Commissie het volgende programma, voor

het Bondsfeest van 6 tot 9 Juni te Amsterdam vastgesteld.

Zaterdag 6 Juni. Zwemwedstrijd, 's Avonds 8 uur: Ontvangst door het Eere-Comité. Muziekuitvoering en gezellig samenzijn.

Zondag 7 Juni, 1ste Pinksterdag: 's Morgens 8 uur. Personeele wedstrijd. Vereenigings wedstrijd. Dameswedstrijd. Optreden der Gewesten. Hindernis-wedstrijd, 's Avonds: Feestmaaltijd.

Maandag 8 Juni, 2de Pinksterdag: Ontvangst door het Bondsbestuur. 's Morgens 10 uur. Repetitie algemeene oefeningen voor mannen en vrouwen, 's Middags l1^ uur. Optocht naar het Feestterrein, 's Middags 2 uur. 20ste Groote Openbare Uitvoering. Algemeene vrije oefeningen (mannen). Idem (vrouwen). Vereenigings toestelturnen (mannen). Spelen. Vereenigings oefeningen (vrouwen). Spelen. Snel-duurloop voor afdeelingen. Keurturnen voor deelnemers aan den personeelen wedstrijd. Optreden buitenlandsche turners. Afmarsch. 's avonds 8 uur. Eereavond met prijsuitdeeling.

Dinsdag 9 Juni. 's morgens Wedstrijden voor militairen, a. Uilvoering door adspiranten der Amsterdamsche gymnastiek-vereenigingen; b. Kinderuitvoering onder leiding der Amsterdamsche Gymnastiek Onderwijzers vereeniging; Uitstapjes.

MEIJROOS ® KALSHOVEN

Piano-, Orgel- en Muziekhandel. Arnh^mfs^r