De nieuwe

Engelsche vliegmachine van Mr. Bellamy

heeft vier cylinders en kan 40 paardekracht ontwikkelen. De beide vleugels klappen neer, waardoor de lucht eronder wordt samengedrukt. Op de lagere school reeds leer je, dat daardoor het apparaat omhoog wordt gedreven. Devoorloopi-

ge proeven, die Colomb met z'n instrument nam,

zijn goed gelukt, zoodat de Franschman veel hoop heeft op de toekomst. Een onzer plaatjes toont onsden heer Bellamy, den bekenden

Engelschen aëronaut, terwijl hij bezig is met 't samennaaien van het linnen voor zijn aëroplan. Inderdaad is dit een zeer modern werkje; 't doet ons denken aan een luchtballon-opstijging voor eenige jaren in 'n klein plaalsje in

Zuid-Holland.

De ballon kon niet „opgaan", omdat er onder in het taf een groote scheur was gekomen. De woede der betalende bevolking laat zich beter denken dan beschrijven. Goede raad was duur totdat een kleermaker eindelijk in staat was om uit de hand met

- 717

den bekenden aëronaut, bij een der eerste proeftochten.

naald en draad het lek te stoppen. Lezer, 't is gebeurd!

Dan geven we verder een foto van den bekenden Tibet-reiziger Savage-Landor, bezig met den bouw van zijn luchtschip, 't Spreekt van zelf, dat zoo'n machine

voor ontdek¬

kingstochten wel 't aangewezen middel is.

Duitschland mag zich op 't oogenblikookin 't bezit van een

vliegmachine verheugen, gebouwd naar de ideeën van de

wielrenners Demke en Thormann. De eerste proeven, die met het nieuwe instrument werden genomen misluktentotaal.

Nauwelijks was de motor in werking gesteld of een van de bamboestangen moest het afleggen. Zooals het hier beneden — we zijn nog

heusch niet boven — wel meer het geval is, gaf de een de schuld aan den ander, zoodat een, laat ons zeggen, woordwisseling ontstond, met dit gevolg, dat een der beide compagnons het vliegtoestel aan stukken stortte. De verdeeling van de overblijlselen — 't moet 'n ruïne

iaÊÊÊÊÊÊSmmÊÊÊÊi

Mr. Bellamv vervaardigt aan de naai-machine de vleugels van zijn aëroplan.

Een proeftocht van den Monoplan Gastembide-Mengin mislukt.