— 714 —

geweer voor niet prijswinnaars, welke op zeer fraaie wijze werd gewonnen door den cadet-sergeant H. ter Poorten van de Kon. Mil. Academie, een leerling des heeren Verheijen en van den heer Schreuder. De heer ter Poorten behaalde ook den 2™ prijs sabel. De heer R. Schoe-niker vin dizelfle inrichting behaalde dit jaar den ls,en prijs sabel, terwijl hij op

het vorige schermfeest den eersten prijs fleuret en sabel won. Een woord van hulde aan die schermers en hun onderwijzers is hier zeker op zijn plaats. Zoo langzaam aan wordt de heer Verheijen de meester van alle militaire schermers, welke reeds groote vermaardheid hebben verworven.

Hoewel ook in de afdeeling voor niet prijswinnaars zeer fraaie partijen voorkwamen, en menige schermer tot bijzondere vermelding aanleiding gaf, zoo laat, geliik reeds in den aanvang werd medegedeeld, de ruimte in dit blad dit niet toe. Opvolgende wedstrijden hopen wij meer van de niet-prijswinnaars te kunnen mededeelen.

De laatste dag begon en eindigde met de afdeeling geweer afd. prijswinnaars. Dit wapen is in andere groepen van ons land krachtiger vertegenwoordigd. Toch wa¬

ren er onder de deelnemers schermers van groote bekwaamheid, en maakten de prijswinnaars een kranig figuur. De eerste prijs werd behaald door den heer v. d. Grinten, die door zijne lengte meestal zijn tegenstanders raakte vóór het hun gelukte hem te toucheeren. De heer van Löben-Seis, een bekende en geroutineerde concoursschermer beviel dit schijnbaar

A. P. Wierix, le Luit. 2e Reg. Huz. 3e prijs sabel afd. Prijswinnaars. Een der oprichters v. d. Kon. Off. Schermbond

niet. Zelf in 't bezit van een flinke gestalte, wipte hij driemalen achtereen met groote vlugheid en moed onder de bajonet des heeren v. d. Grinten, gaf hem in een minimum van tijd drie touchés en won zoodoende den eereprijs, hiermede zijn reputatie als sterk geweerschermer handhavende. Des avonds had in de fraai versierde zaal der Diergaarde een uit¬

voering plaats, welke werd bijgewoond door H. M. de Koningin en den Prins. De piijswinnaars in de verschillende afdeelingen gaven bij die gelegenheid blijken van groote bedrevenheid in 't schermen, en oogstten luide bijval. Onder aanvoering van den le luitenant H. Bierman werden door een groot aantal officieren zeer fraaie geweeroefeningen en oefeningen op het paard uitgevoerd, alsook eene colonne lange stok door de Gym. en Schermvereeniging Leonidas v/h regiment Genietroepen, en staafoefeningen door de vereeniging Door Eendracht Bloeiend v/h regiment Grenadiers en Jagers. Met eene Eerepartij op den sabel, uitgevoerd door de H.H. J. W. Vlielander-Hein en J. T. C. van Schreven, beiden luit. ter zee 2e klasse der Kon. Marine te Willemsoord, eindigde deze feestavond met de prijsuitdeeling door Luit.-Gene¬

raal A.Kool, Adj. inb.g.d. van H.M. de Koningin en Commandant van 't veldleger, welke de verschillende winnaars op hartelijke wijze geluk wenschtte.

Tot slot wensch ik te constateeren, dat het schermen onder de officieren enorm is vooruitgegaan. Zoowel schermtenue als het hanteeren der wapens zijn niet meer te herkennen, in vergelijking met vroegere jaren.

Een aantal zeer bekende Nederlandsche schermers, welke meestal ons land in 't buitenland vertegenwoordigen. Van links naar rechts de heeren: J. Doorman, le Luit. Veldart. H. J. v. d. Grinten, le Luit. Veldart; M. J. v. Löben Seis, N. A. Wapen der Inf.; G. van Rossum, 2e Luit Inf.; A. E. W. de Jongh, le Luit. Vesting-Art.; W. P. Hubert v. Bleijenburgh, le Luit. Vesting-Art. Foto Teune & Rootmeijer,