— 713 —

Een kijkje op de wedstrijden. — Een partij bajonet-schermen tusschen den Kapt. der Oren. Bakker (rechts) en le Luit. Instr.-Bat. Beets.

Foto Teune & Rootmeijer.

aanval-

ving Woensdagmiddag bovengenoemde wedstrijd aan, voor welken kamp door de officieren van het Italiaansche leger, welke aan den wedstrijd 1907 hadden deelgenomen, een gouden medaille werd aangeboden. Voor de schermliefhebbers was deze wedstrijd de clou van den dag. De re¬

putatie, welke de heer Doorman zich door het winnen van het kampioenschap in 1907 in Frankrijk had verworven, en de verwachtingen.welke men van den heer Hubert van

Bleijenburgh mochtkoesteren na zijn terugkeer in ons land, wekten de belangstellingvoor dezen wedstrijd ten hoogste op. De fraaiste partij

was ontegenzee-e-eliik die van Wirix—Bleijenburgh. Snelle

len, correcte parades en uitmuntende phrases d'armes toonden het publiek, dat het sabelschermen zóó beoefend een der fraaiste takken van sport is. Departij Doorman— Van Bleijenburgh beantwoordde niet aan de gekoesterde verwachtingen. De beide schermers waren te bang voor

elkaar, zoodat de

meesteuitvallenop te grooten afstand

werden uitgevoerd. Nadat de heer van Bleijenburgh twee onbeteekenende touches had ontvangen, verloor hij, ook bij gebrek aan tijd, aangezien de 10 minuten, toegestaan voor iedere partij, verstreken warenKapt.Bakker is ook een uitstekend sabelschermer, welke de aanval met veel juistheid weet af te weren. Hij verdiende dan ook ten volle de 2e plaats, welke hij zich in de finale wist te veroveren. Scheen het alsof in den

aanvang der match

de heer Doorman niet erg op dreef was, en was er eene zekere matheid in zijne bewegingen waar te nemen, in de finale was dit alles verdwenen. Zelden zag men een sabelschermer zóó zeker in zijn parades, zoo vlug in de ripost. Hoogst sympathiek en schermer met bij-

E. L. S. Schoenmaker, Cadet d. üenie 0.1. L. le prijs sportsabel (!nr. voor Mil. Onderw.)

zondere eigenschappen, is hij een sieraad voor ons land, en zich ten volle bewust van de reputatie, welke hij heeft op te houden. Slechts een touché vermocht men hem in de finale toe te brengen, en het is verheugend, te kunnen constateeren, dat hij aan de hoogst gespannen verwachtin¬

gen ten voile beantwoordde.

De wedstrijd op dueldegen, welke Donderdagmiddag voor de afdeeling prijswinnaars aanving, bracht weder een talrijke groep schermers in 't strijdperk,waarin ook thans

weder fraaie partijen werden geschermd, en waarbij de heer van der Grinten, welke reeds in den fleuretwedstrijd den 3den prijs won, het

door zijn buitengewoon hooge gestalte zijn tegenstanders uiterst moeilijk maakte. De gelegenheid tot serieuse oefening ontbreekt ook den heer van der Grinten; ware dit niet het geval, hij zou zeker een moeilijk te overwinnen tegenstander op dueldegen blijken.

De heer Scheffer van het 0.1. L. is op dit wapen een zeer eigenaar¬

dig schermer. Een uiterst vlugge aanval op 't juiste oogenblik te kiezen,isnietieder gegeven. Men moet daarvoorbijzonder vlug van begrip en handeling zijn, maar heeft men den heer Scheffer eenmaal onder 't masker gezien, dan merkt men, dat die man een allergeduchtste schermer is, en in den strijd gehard. Jammer is het, dat zijn lichaamshouding gedurendehet trek ken niet altijd naar 't fraaie overhelt; volmaakt is echter niemand en men kan als schermer reeds zeer tevre¬

den zijn, als men

het in 't dueldegenschermen gebracht heeft tot de hoogte, waarop de heer Scheffer is gekomen.

De strijd, welke reeds drie dagen veel van de lichamelijke en geestelijke krachten der deelnemers had gevergd, werd Vrijdag voortgezet met een wedstrijd

H. ter Poorten, Cadet der Art. O. 1. L. le prijs geweer (Inr. voor Mil. Onderw.)