— 707 —

Van twee weken Voetbal.

De eerste week er werd een kampioen geboren! Achilles, de kranige Rotterdamsche club, was de gelukkige. Jongen, jongen, Achilles, je schijnt wat te kunnen! Je bent er eentje, die weet te werken! Nadat die Rotterdamsche kleuren, in het begin van de competitie minder gelukkig waren, is hun het zonnetje gaan beschijnen en thans zien we Achilles, de mannen van het Schuttersveld prijken met den kampioen-zegepalm! Vraag niet, wat er moest gebeuren, om 't zoover te brengen! En dan, ditzelfde seizoen, nog den Revue-beker ingepalmd! Bravo, Achilles, bravo!

't Had lang gespannen! De eerste drie op de lijst, allen hadden ze 9 wedstrijden gewonnen van de 12 gespeelde, 't Aantal doelpunten heeft beslist. Wat A. F. C. in spanning was, heel dien dag, tot na afloop van den wedstrijd! Prettig is 't voor de rood-zwarten niet; 'n paar puntjes minder voor Achilles, 'n 2—3 ... en de A. F. C. hadden gezegepraald! Nu mogen de mannetjes van den Middenweg wachten en .. werken 'n volgend jaar!

Een contrafeitsel van de winnende club plaatsten we reeds in ons vorige nummer, zoodat we dit thans gevoeglijk achterwege kunnen laten.

En dan wachten we verder. Komaan, Quick (Haag) kom aan, ben je er nog niet? Moet je ons nog langer in onzekerheid laten? Neen, neen, hoor, we weten wel, we begrijpen wel, ja, zeker.

Dan in 't Oosten! Zelf hebben weden wedstrijd Quick (A.) tegen U. D. zien spelen. Die 1—5 hebben de Deventei.aren een heele pas naar 't doel gebracht. Gjede spelers zijn 't voorzeker en hun spel was dien Zondag beslist veel

krachtiger, pittiger dan het Amers-

foortsche, waaraan ook de noodige samenwerking ten eenen male ontbrak.

Spannende wedstrijden gaf ons de afgeloopen week tezien. Eerstens de groote plaat¬

selijke wedstrijd in Haarlem, waar aan den Schoterweg het oude Haarlem het nog oudere H. F. C. ontving op zijn terrein, 'n Massa menschen, die, niettegenstaande het ellendige weer, naar 't veld waren gekomen, om te zien hoe Haarlem z'n bal door 't vijandelijk doel schopte, 't Was, zooals gezegd, voor de toeschouwers een spannende, hartstochtelijke wedstrijd. Een niet zeer fraaie wedstrijd werd gespeeld door de Cadetten tegen de H. B. S'ers., die in het voordeel van den eersten uitviel met een 2—0.

Eenigszins eigenaardig was 't, de eerste club van de

compititie-lijst te zien spelen tegen de laatste, Quick tegen Hercules. Onder 'n prachtig storm-pje, maakten de Hanenburgers reeds spoedig twee punten, waarna Hercules, dat in 't begin, 'n beetje laksch, beteuterd speelde — z'n beste beentje voorzette en spel gaf te zien, den wind in aanmerking genomen, wat op z'n minst genomen even goed was als dat der Hagenaren, 't Geluk was echter niet mét hen en balletjes vlogen naast en over de goalpalen.

H. V. V. werd door een flink spelend Ajax-elftal geklopt met 2 punten tegen 1. De geelzwarten waren lang niet volledig; hiertegenover echter staat, dat de Leidenaars hun Dozy niet hadden.

Een zeer interessanten wedstrijd was in Rotterdam te

Sparta—D. F. C. (3-0)

Fen snapshot van den wedstrijd H. V. V.—Ajax (1-2).

zien, waar Sparta bezoek kreeg van D. F. C, de Merwedespelers. De Rotterdammers gaven mooi, heel mooi spel te zien, terwijl dat der Dordtenaren niet veel minder was. Hun verdediger, Beeuwkes,had 't inderdaad hard

te verant¬

woorden, vooral, toen Sparta in de eerste helft van den middag met den wind in den rug speelde. Jammer was het te noemen, dat het flinke spel langzamerhand ontaarddeinruwgedoe.

In Wage-

ningen kwamen de Bosschenaren op bezoek, die spelen gingen op 'n modderig terrein, in den gebruikelijken wind. Wageningen was sterker, heel het spel door, en wist dan ook van de vier gemaakte doelpuntjes er drie voor z'n rekening te nemen.

De tweede week. . . Allen staarden we vol verwachting naar de verschillende voetbalvelden, vanwaar vermoedelijk weer 'n kampioenije zou verschijnen, allen staarden we vol verwachting naar den hemel, in de hoop, dat 't weer nu eens wat gunstiger zou worden, gunstiger dan de vorige week, toen 'n gure, bal-opnemende

— Voor vele Rotterdammers de wedstrijd van het seizoen.

Foto's Hendriks & Stok.