— 706 —

De deelnemers aan den wedstrijd New-York—Parijs.

New-York — Parijs.

Mogen wij u voorstellen? Heeren deelnemers aan den monster-wedstrijd New-York—Parijs! Van links naar rechts de heeren Bloc, Ernest Maas (Protos), Lt. H. Koeppen, bestuurder van den Duitschen Protos-wagen, Livier (Motobloc), Hue (Motobloc), Antonio Scarfoglio (Züst), Godard, bestuurder van den Motobloc, Ingenieur Hans Knape (Protos), G. Bourcier St. Chaffray, bestuurder van den üion Bouton, Capt. Hans Hendrick Hansen (Dion Bouton), M. Autran (Üion Bouton), Emilio Sirtori (Züst), Henri Haaga (Züst), Pons, bestuurder van den Sizaire Naudin, M. Berthe (Sizaire Naudin), W. J. Hanley, M. Deschamp (Sizaire Naudin) en Fred. J. Swentzel.

Deze menschen hebben den reuzen-tocht aanvaard, den strijd aangebonden met de elementen. Deze menschen hebben zich overgegeven aan bakken hemelwater pakken sneeuw, ruwe hagelflitsen, papperige modder, doodende kou en wat meer bij zulk 'n reisje behoort. Nu zitten ze in Amerika, straks wippen ze naar Azië over en dan.... op naar Parijs, la ville lumière! Nu zitten ze in Amerika. lederen morgen brengen ons de kranten berichten, nieuwe berichten, van sneeuw en nog eens sneeuw, van modder, modder und kein Ende, van vodderige kleeren en verkleumde reizigers-lijven. Ja, dat valt af na zoo'n overweldigend uitgeleide van het NewYorksche volk bij den start in de Hudson-stad. De NewYorksche correspondent van „De Telegraaf" heeft ons

daar een heel aardig relaas van gegeven. En wij, menschen van lens, ontwikkelaar en drukraampje voegen daar 'n paar foto's aan toe. Inmiddels zijn de stoere kerels in den tijd, dat onze foto's op zee dobberden, reeds pootig aan 't toeren geslagen. Ze hebben moeten vechten! Lees lederen morgen de groote dagbladen en ge vindt hun gekibbel met elementen en natuur haarfijn gedetailleerd. Chicago is door de voorhoede, de Amerikaansche Thomas-car met Montagu Roberts aan 't stuur, de Dion en de Züst reeds gepasseerd. In worst-stad zijn de reizigers als helden gevierd. Geschreeuw, gejuich in propvolle straten, gebuig van de heeren vanaf hotelbalkons voor zulk een ovatie. Roberts is met zijn Thomas weer 't eerst uit Chicago vertrokken en zit nog steeds aan 't hoofd. De Dion en Züst volgden hem ras. Van de Dion-manschappen bleef echter de geweldige kapitein Hansen, die Le Matin „un homme terrible" noemde, achter. De geweldige had er zeker genoeg van. De achterhoede, Motobloc en Protos — de Sizaire et Naudin gaf 't reeds lang op — zijn nog niet in de omstreken van Chicago gesignaleerd. Ze hebben pech. Tegenwerking van de bevolking, die zelfs zoo ver liep, dat men Godard zijn gereedschap afkaapte. En intusschen is Roberts met zijn car reeds den Mississippi overgetrokken, toert in den staat Iowa rond. Dion en Züst jagen hem na. En zoo gaat de woeste rit steeds verder en verder!

De start te New-York.

Van links naar rechts: De Protos-wagen met Lt. Koeppen, de Dion-Bouton met Bourcier St. Chaffray aan 't stuur daarnaast Autran, daarachter Hansen, Godard met zijn Motobloc, de Amerikaansche Thomas-car met Montagu Roberts, ' die op 't

oogenblik aan 't hoofd gaat.