De Courses te Rotterdam op Zondag: 1 Maart 1908.

Het weer was 's morgens weinig uitlokkend; de sneeuwbuien, die telkens terugkeerden,voorspelden een kouden, onaangenamen middag en weinig publiek.

Boven verwachting is het weêr evenwel goed gebleven, zelfs de zon was aanwezig en de opkomst van het publiek viel zeer mede.

Alles bij elkaar genomen, is de opening van het hippische seizoen niet ongunstig geweest.

Men was benieuwd Doeleman thans ook als trainer te zien optreden. Zooals bekend, heeft hij, behalve de Daarden van den heer

Albers, ook paarden van andere eigenaren in training genomen en nu zou voor de eerste maal blijken of Doeleman het trainen der paarden evengoed toevertrouwd zou zijn als het rijden.

Het resultaat van den Adaprijs, glansrijk door Glendine gewonnen, schijnt daarop al dadelijk een bevestigend antwoord te geven. Glendine won beide heats zeer mooi en men heeft de schimmelmerrie zelden zoo snel zien gaan.

In den Achilles-prijs debuteerde Magnolia, door den heer Ockhorst onlangs in Rusland gekocht, waar zij kort te voren nog gewonnen had.

De zwarte merrie die door hare wijze van gaan een gunstigen indruk maakte, bracht het evenwel niet tot eene over-

Svelin Nesbitt, eig. Stal Mercurius (rijder de Mol), winster Agnita-Prijs.

Artillerist, eig. W. Zuidmeer (rijder B. Schippers Jr.) wint den Achilles-Prijs.

winning en moest zich vergenoegen met de tweede plaats achter Artillerist, die in handen van zijn nieuwen rijder, Schippers Jr., zeer goed ging.

Carmen liep veel beter dan verleden jaar en was dicht bij de overwinning, toen de vosmerrie in de laatste bocht den draf, en daarmede ook afstand verloor.

De Agnita-prijs was een weinig interessant nummer, daar de meeste paarden niets presteerden. Evelin Nesbitt, die haar debuut maakte, vertoont in haar voorkomen duidelijk hare afkomst van Redcliffe, een volbloed-

hengst. Zij won onbedreigd. Voor de zooveelste maal

is thans weder een démentie gegeven aan hen, die beweren, dat men van een volbloedhengst geen dravers kan fokken.

De Albert-prijs, een heat-draverij, was eerst in 3 heats beslist ten voordeele van Bertha Emil, waarmede J. Ensing de eerste overwinning voor het rood-witte buis van den stal Ockhorst, waaraan hij thans verbonden is, heeft behaald. De eerste heat was eene zekere zaak voor Minnie H., die zeer snel is op eene korte distantie.

De tweede en derde waren voor Bertha Emil, terwijl Carentan, die in de beide laatste heats als tweede was geëindigd, den tweeden prijs bekwam.

A. J. G. van Merkesteijn.

Bertha Emil, eig. W A. P. F L. de Leve (rijder .1. Ensing),

winster van den Albert-Prus. „* , winster Ada-Priis.

Foto's Hendrik» en Stek. Winster ftua riija.