Nederlandsche Draversstallen.

De Stal Geersen.

De stal Geersen* bestaat nog niet lang, doch heeft niettemin van zich doen spreken door de verrichtingen.

zijnervertegenwoordigers.

Zij zijn gehuisvest te Heemstede bij den pikeur H.P. Schönrock, die hen voorbereid en in de courses rijdt.

De woning van Schönrock is gelegen te Heemstede, in de onmiddel¬

lijke nabijheid . van de tramhalte. Achter het woonhuis bevinden zich de stallen, waar een vrij groot aantal dravers kunnen gehuisvest worden.

Schönrock, een Duitscher van geboorte, is al sedert jaren in Holland als pikeur gevestigd. Hij was allereerst aan een draversstal in Groningen verbonden, reed later ook voor andere eigenaren en vestigde zich laatstelijk te Heemstede als trainer.

In*'zijne loopbaan als pikeur heeft Schönrock van

De heer Geersen (rechts) met zijn bekwamen pikeur H. P. Schönrock (links)

Geersen gekocht en is gebleken een der snelste dravers te zijn in Holland, over een niet te langen afstand.

Hij won zelfs glansrijk te Berlijn in een veld van snelle paarden. Ten onzent startte hij 7 maal, en was

daarvan 4 maal

eerste en tweemaal tweede.

Zijn winsom bedraagt f2350 en hij belooft ook in het a s. seizoen weder de crack te zijn van den stal.

Heliograaf is afkomstig van den heer A. H. vanWickevoort

Crommelin, door wien hii is

gefokt, doch die er niet veel genoegen aan beleefde. Zooals zijn eigenaar beweerde, was de hengst bodemschuw, hetgeen hem belette zijn volle snelheid te toonen. In handen van Schönrock kon hij aanvankelijk ook niet veel presteeren; hoewel eene korte distantie hem het beste scheen te convenieeren, „enttauschte" Heliograaf dikwijls.

Doch Schönrock geeft het niet licht op en zijne volharding is beloond, want Heliograaf is in zijn voordeel

Heliograaf, 7 j.

br. h. v. Allouez u. Jessie.

Baroline, Foto's Hendriks en Stok.

br. m. v. Grand Baron u. Madeline.

alles geleerd wat met de behandeling van paarden in verband staat. Wij namen een kiekje van hem aan de verplaatsbare smidse, waar hij bezig was een ijzer pasklaar te maken voor den crack van den stal, Condilet. Condilet werd eerst het vorige jaar door den stal

veranderd. Zijn winsom bedraagt f 2075, waarvoor hij 16 maal aan den start kwam, 6 maal won, ééns tweede en ééns derde liep.

Nelly Grattan toonde zich eene snelle merrie, die in den betrekkelijk korten tijd, dat zij hier liep, toch nog