— 699 —

uithoudings-vermogen en een voortreflijken neus, welke het wild reeds op verren afstand ontdekt.

Van de Fransche modehondjes — de Dwergbuldoggen — gaven we vroeger reeds een plaatje. Onder den

naam Duitsche Doggen verstaat mendevroeger zoogenaamdeDeensche en Ulmer Doggen. En dit ras mag men £zeker wel

met den naam van t „Duitsche Dog" betitelen. In Duitschland toch, vooral in 't zuiden,

heeft men zich zeer op de veredeling van dit

ras toege¬

legd en de

Duitsche fokkers kunnen er zich met recht op beroemen, dezen prachtigen hond geheel in eer hersteld te hebben. De Engelschen hebben voor eenigen tijd weliswaar den naam in „Deensche Dog" herdoopt, doch dit zonder eenig motief en dus op zeer willekeurige wijze.

Reeds zeer lang zijn de Duitsche Doggen in aanzien. Bekijk toch tal van oude doeken, vooral portretten van vorsten, en ge zult ei veelal Duitsche Doggen op afgebeeld zien. Vroeger onderscheidde men bij de Duitsche Doggen een zware en lichte soort, maar waar dit tot verwikkelingen leidde, liet men dit na en thans deelt men ze in naar de kleur. Men heeft thans gestroomde, eenkleurige en gevlekte dieren.

Welke honden tegenwoordig ook gezocht zijn! De windhonden! Men heeft ze in verschillende soorten en wel de Engelsche, de Russische en ook de Schotsche. Dit ras stamt uit zeer oude tijden en reeds in den bloeitijd van Griekenland wist men van windhonden af. Ook

Type van een goeden Teckel.

waren ze vroeger in zeer hoog aanzien, wat daaruit blijkt, dat alleen vorsten en edelen het recht hadden, windhonden te houden. Op het dooden van zulk een dier stond verder een hooge straf, zoodat men van de

waarde ten

zeerste overtuigd was.

In oude tijden werd het dier zeer vaak als jachthond gebruikt en ook nu nog heeft men in Duitschland meutes, uit windhonden bestaande. Demeestimposante vertegenwoordiger van dit ras is zeker wel de Russische windhond of Barsoi. Met recht mag

men dit

soort de aristocraat onder de honden noemen. In Rusland gebruikt men hem veelal voor den wolfjacht en in Perzië richt men hem af op de gazelle en het wilde schaap. De prijs van zulk een dier is zelfs in Rusland zeer hoog en de aristocratie is er daar blijkbaar zeer mede ingenomen.

De Fox-terriër is ook 'n hond, die genoemd mag worden.

En dit mag voorzeker geen verwondering baren! De keurige houding, de slanke figuur en mooie kleur, voorts de pit en aardige geest, de buitengewone moed, welke dien van den Buldog nabijkomt, hebben hem vlug heel wat vereerders bezorgd. De grootte en het gewicht dezer honden is zeer verschillend en hangt veelal af van hun bezigheden.

Omtrent de afstamming van den Fox verkeert men vrijwel in 't onzekere en de gissingen, die men maakt, zijn en blijven slechts gissingen en vermoedens. De Fox-terrier wordt — vooral in Engeland — veel gebruikt voor vossenjacht. Men hecht er zeer veel waarde aan de bruin ge-

Een New-Foundlander-familie.