698 —

Honden=Sport en Fokkerij.

Kop van een Dobermannpinscher.

't Is vooral de laatste jaren, dat de hondenfokkerij luk. Dit laatste

een groote vlucht heeft genomen. Wanneer men de niet geringe rol!

tegenwoordige rashonden vergelijkt met

die, welke voor eenige jaren als zoodanig een eerste plaats innamen,danzalmen een enor-

men vooruitgang, een buitengewone

verbetering kunnen waarnemen. Men zal met recht kunnen zeggen, dat de kynologiemet groote passen is vooruitgegaan. Naar het ons wil voorkomends die vooruitgang voorna¬

melijk te danken aan die fokkers, welke huns weegs gingen en huishond, die in trachtten — met opoffering van tijd, moeite en geld kan aanbrengen. — te veredelen, waar

iets te veredelen viel, en zich niet stoorden aan anderen, ook fokkers, welke door hun doen en laten bij lange niet de sport dienden, tenzij in negatieve richting.

Zoo heel gemakkelijk is de fokkerij anders niet!

Wil men goed fokker wezen, dan is noodig in de eerste plaats, liefde voor 't „vak", wat men gaat beoefenen. Dit echter is lang niet voldoende. Men moet goed op de hoogte zijn van alles, wat maar eenigszins in verband staat met de mooie sport. Men moet niet alleen de goede, mooie fokdieren kennen, maar ook tevens de groote of kleine fouten en afwijkingen, welke bij de dieren voorkomen. Voorts door goede kruising die fouten weten te verminderen, te neutraliseeren. Dan is verder noodig ... geld! En bovendien

nog een goede dosis ge- Sf Bernhards.pUppy.

speelt ook bij de hondenfokkerij een

Vraag het eens aan fokkers, aan eigenaars van kennels, die,

trots al hun werk, al hun zorg,tochniet de producten krijgen, die ze verlangen.

Ze hebben pech!

Thans een enkel woordje over de verschillenderassen.

Onder de algemeen geliefde rashonden behoort zeer zeker wel de Dashond. Deze aardige,

vroolijke hond heeft zeer veel

vrienden; hij is een alleraardigste

de kamer heel wat drukte en lawaai Reeds sedert eeuwen is dit ras bekend en sedert lange tijden in

Europa ingevoerd. Eerst in de laatste jaren echter heeft men de goede exemplaren gefokt.

Als jachthond heeft de Teckel zich een zeer goeden naam verworven, 't Is bekend, dat de kleine Dashond gaarne wordt gebruikt onder den grond. Wanneer 'ter op aankomt een das in zijn hol te overmeesteren, is dit voor den Taks een aangename taak. 't Is bekend, dat de Teckel kan beschikken over een flinke hoeveelheid kracht, terwijl hij als waakhond zeer zeker zijn verdiensten heeft.

Een groote plaats in de honden-sport-wereld nemen de Setters in, waarvan men drie soortenheeft: de Engelsche, de Iersche en de Gordon-Setters. De Setter heeft een zeer goeden naam èn als jachthond èn als luxe-hond. Als jachthond roemt men hem zeer om zijn groot