KRONIEK.

terwijl er een proefnummer is verschenen van een Groninger Volksblad, voor de Hervormde gemeenten in Stad en Land, onder redactie van Ds. W. Vliegenthart, en met vaste medewerking van Dr. S. D. van Veen, en Ds. I, C. Montijn. Wij verwachten van deze bladen veel goeds en hopen, dat zij met nadruk alle vrienden der Ned. Herv. kerk zullen opwekken, om ijverig deel te nemen aan de aanstaande verkiezing, en te Amsterdam de firma Kuyper, Wertheim & Co. even beslist te wederstaan als te Groningen de bondgenooten Brummelkamp en Veegens. Geen radicaal krijge één stem van mannen, die niet willen, dat met ruwe hand de Vaderlandsche kerk wordt aangevallen.

Wij deelen hier achter de Agenda meê van de Ned. Herv. Predikanten-Vereeniging, welke dit jaar, naar gewoonte, zal worden gehouden in de laatste week van April. Uit de Agenda zal ieder kunnen zien, dat mannen, vertegenwoordigende meer dan één nuance der rechtzinnigen, aan de werkzaamheden hopen deel te nemen.

Het spijt ons daarom, dat er door het Bestuur der Confessioneele Vereeniging dit jaar een poging gewaagd zal worden, om nóg een Vereeniging in het leven te roepen van predikanten, die zich eerst naast, en weldra tegenover de Ned. Herv. Predikanten-Vereeniging plaatsen zal. Het komt velen collega's om allerlei redenen niet gelegen, in één voorjaar tweemalen een reis naar Utrecht te ondernemen, en menigeen zal dus kiezen moeten. Is die scheuring gemotiveerd? De Heer J. G. Verhoeff, jaren lang lid en thans eere-lid van het bestuur van de Ned. Herv. Predikanten-Vereeniging zal nu als voorzitter van die nieuwe vereeniging optreden. Hij hbude bet zijn ouden vrienden en mede-leden ten goede, dat hun die stap van hun grijzen mede-broeder leed doet.