KRONIEK.

woog bij ons zeer zwaar de samenkoppeling van geloof en politiek, van belijdenis des evangelies en aanhankelijkheid aan de antirevolutionaire partij. Welk een gevaar er voor ieder eerlijk man steekt in eenige bevriende relatie, welke ook, te staan met Dr. Kuyper is nu duidelijk genoeg gebleken. Wie richten nu tot hem scherper verwijten dan de H.H. Fabius, Lobman en Beelaerts? Och, of zij vroeger zich van de Standaard hadden losgemaakt! Als van mannen van geboorte, van karakter, van christelijk geloof, hebben wij reeds lang het oogenblik verbeid, waarop zij zouden zeggen: wij laten ons niet langer ten aanhoore van de natievleien of op de vingers tikken door een dagblad-redacteur, wiens gebrek aan piëteit en zielen-adel elk christen-man tegen de borst stuit.

En zoo hebben de omstandigheden er dan toe geleid, dat door de Prot. Noordbrabanter geconstateerd wordt, dat als „gesignaleerden" naast elkander komen te staan mannen als Mr. Mackay en Mr. Roëll, Mr. v. Karnebeek en Mr. de Savornin Lohman, A. van Dedem en Mr. W. H. de Beaufort, Mr. Beelaerts en Mr. Mees. Welnu, een Kamer te verkrijgen, waarin deze mannen en hun evenknieën samenwerken tot afwering van het radicalisme, dat moet ons streven zijn bij deze verkiezing, en daartoe geve God ons wijsheid en krachten!

Inzonderheid wekken wij nu onze medeleden van de Ned. Herv. Kerk op, om zich te kwijten van de dure verplichting, die op hen rust.

Met voldoening hebben wij vernomen, dat men te Amsterdam overgaat tot de uitgave van een Volksblad, dat de belangen van de Ned. Herv. kerk behartigen zal i),

1) De redactie bestaat uit de HH. Dr. Vos, Ds. Voorhoeve, Ds. Schuller tot Peursum en Dr. de Visser.