helder zichtbaar werd in groenige tooverglans. 0 De vele boschbewoners, die door de blijde klanken gelokt, samengekomen waren, klapten in de handen, vleugels en klauwtjes van bewondering voor het stralende dennetje. Het kraaien-dans-orkest: „de Roek-doedelers ^ dat in allerijl gehaald was, zette een ferme „fox-trott in en daar gingen de beentjes en pootjes van den grond: kabouter met elf, dauwman met sneeuwgodin, kever met spin, egel met mol, eekhoorn met winterkoning, kortom alles wat maar leefde en wakker was in het winterbosch, wiegelde, step, stap, trip, trap, heen en weer, op en neer. O hoe hadden de boomen zich van hun stevige wortels willen rukken om mee te doen met de pret! Er was te veel om te beschrijven, hoe gezellig het feest was, hoe de eekhorens op algemeen verzoek een ingewikkelde staart-waaier-dans uitvoerden, hoe gekke Martijn zich zelf overtrof met grappige voordrachten en liedjes, die allen deden schateren, hoe de egel met den mol, de nieuwste mode-dans demonstreerden en in 't midden daarvan vast in slaap vielen en weggedragen moesten worden, de menigte spelletjes, die ze deden, hoe de koning der elfen ten slotte verscheen met zijn schitterend gevolg van gaas-nevelingen, vlinderpages en hbellule^ hofdames, vol nieuwsgierigheid naar wat er aan de hand was. Ik wil nog slechts zeggen, dat niemand ter wereld ooit zoo gelukkig was als de koningin van het feest: het geredde denneboompje. 0

En hoe was het gegaan met den man van de bijl en de kinderen. Hadden zij nu geen kerstboom en geen feest? Maak je niet ongerust. Daar hadden de elfjes voor gezorgd. Toen de man zoo mistroostig en zoekende naar huis terugging, hadden zij hem in 't oor gefluisterd: — In uw tuin staat een kleine den, in uw schuur s'aat een kist, plant uw den met wortel, aarde en al in de kist, ge hebt dan een kerstboom en feest. Uw denneboom viert mee en verheugt zich en wanneer deze weer op de oude plek staat, zal ze met haar groen voor u, voor de kinderen en voor allen een blijvende vreugde zijn en een licht in den duisteren winter! Zoo hadden de elfjes gefluisterd. 0 En niet voor niets, want de goede raad werd opgevolgd en de kinderen hadden een even prettig feest, als de boschbewoners. ^3

St. Nicolaas

DOOR STELLA MARE. 0 0 Met teekeningen van D. A. Bueno de Mesquita. 0

(J^Tfc^LEINE THEA WAS EEN EENIG KIND, gT/^Jj^~5 maar ze verveelde zich nooit. 0 *«^j^w=^ Zij had vier poppen, een Teddy-beer en een (J£CjM^o matroosje en met zoo vele kinderen valt er L ^U^k*) altijd veel te doen. 0 's Morgens de poppen aankleeden en wasschen, 's middags met ze uit rijden gaan in de groote poppenwagen of bij slecht weer theezetten in het aardige gebloemde trekpotje met de goud gerande kopjes. 0 De grootste pret voor Thea was, als moeder ook op theevisite kwam, en Thea met haar sprak of zij zelve een echte dame en moedertje een klein meisje was. Na de theevisite werd moedertje weer de echte mammie, en Thea het kind, dat o zoo graag naar de mooie verhaaltjes luisterde die moedertje vertelde. 0 Het liep tegen St. Nicolaas en moeder vertelde van den goeden Sint, die elk jaar uit Spanje komt met zijn zwarte knecht om alle kinderen die zoet waren te beloonen. Thea hoorde zoo graag van St. Nicolaas vertellen en van het mooie zonnige land waar de goede bisschop geboren was. £3 De poppen zaten dan op een rijtje op den canapé en mochten ook naar de mooie verhalen luisteren. 0 En nu was het St. Nicolaas geweest. Ach wat had die kleine Thea veel van den goeden Sint gekregen. 0 „Moesje, als ik groot ben ga ik zelf naar Spanje om St. Nicolaas een mooi cadeautje te brengen", zei Thea opgewonden. RJ Ach wat was dat heerlijk vandaag! En Piet de knecht was niets kwaad. Het is wel jammer, dat Sint Nicolaas zelf niet kon komen, maar Piet was toch ook heel lief. „Toe liefje wees nu kalm en ga maar gauw slapen dan mag je morgen weer met al 't nieuwe speelgoed spelen", Zei Thea's moeder, en zij stopte haar meisje nog eens lekker in en gaf haar een nachtzoen. 0

En jaren vergingen.

Voor Thea was er geen vroolijk St. Nicolaasfeest meer als toen, want nog dienzelfden winter werd haar moedertje