tevens uitgebreid, vooral wat Nederlandsch Oost-Indië betreft; wij meenen dat het hiermede ook aanmerkelijk verbeterd is. Het boek zelve verscheen in Augustus 1912, terwijl sedert een stel „Vraagpunten" voor de bestudeering van het boek in kringen, ten dienste van deelnemers, en een afzonderlijke „Leiddraad voor leiders" van kringen, in den handel gebracht werden. Sedert verschijnen (begin Augustus) tot eind October werden van den tweeden druk reeds ongeveer 200 ex. verkocht.

Animisme en Christendom. In de tweede plaats werd ter hand genomen de uitgave van een handboek over het Animisme in den Ned. Oost-Indischen Archipel. Dit boek, dat door den heer A. Winckel te Rotterdam bewerkt wordt, is in hoofdzaak gebaseerd op het standaardwerk van A. C. Kruyt „Het Animisme", en het bekende boek van Dr. Joh. Warneck: „Die Lebenskrafte des Evangeliums". Het boek is bedoeld als een pendant van ons eerste handboek; naar wij hopen kan het binnenkort verschijnen, terwijl er eveneens Vraagpunten en een Leiddraad bij uitgegeven zullen worden. Een proefdruk van de eerste vier hoofdstukken van dit boek werd op de Conferentie te Lunteren gebruikt; daarbij bleek, dat het handboek goed aan de bedoeling beantwoordde.

Een belangrijke fondsvermeerdering ontstond, toen de Nederlandsche Studenten Zendingsbond ons voorstelde al zijn uitgaven over te nemen. Deze overdracht had op 1 Juni 1912 plaats, waarbij in het bezit van den Z. S. R. overging de ge'neele nog aanwezige voorraad van alle uitgaven van den N. S. Z. B. met het daaraan verbonden recht van uitgave, benevens alle kasgelden, schulden en vorderingen. Aldus kwamen de navolgende uitgaven in ons bezit:

Hedendaagsche Zending in^ onze Oost. Dit boek, in Juli 1909 verschenen in een oplaag van 1500 ex., is thans bijkans uitverkocht. Het bleek reeds aanstonds in een behoefte te voorzien; een tweede uitgave ligt dan ook in ons voornemen. Deze zal echter zeer