vindt. Het is ons daarom een dankbare plicht met nadruk melding te maken van de hulp en medewerking, die ons ook dit jaar niet ontbroken hebben, wanneer wij dezelve inriepen. Gaarne spreken wij daarvoor openlijk onze dankbaarheid uit. Toch blijft voor de naaste toekomst onze aandacht gericht op een vollediger organisatie, en daarmede ook op meer bevestiging van onze verhouding tot de organen van zendingscorporaties en kerken, evenals op meer officieele aansluiting daarbij, opdat steeds beter bereikt moge worden, dat onze arbeid in overeenstemming met de belangen dier lichamen verricht worde en voor hun werk vruchtbaar zij.

DE UITGAVE VAN LITERATUUR, als het ware de ruggegraat van onzen arbeid, blijft geregeld doorgaan. Omtrent elk onzer uitgave volge hier een enkel woord.

A. HANDBOEKEN EN ANDERE STUDIEMIDDELEN.

Islam en Christendom. De eerste oplaag van dit ons eerste handboek raakte in het begin van dit jaar geheel uitverkocht, evenals de daarbij behoorende leiddraad. Aldus zijn er in 1% jaar tijds 2000 ex. van dit boek verkocht, en 1250 ex. van den leiddraad. In het najaar van 1911 waren dan ook al aanstonds maatregelen genomen voor een tweeden druk. Mejuffrouw J. C. Rutgers nam wederom de bewerking op zich ; in verband met de opgedane ervaring werd het boek belangrijk omgewerkt en uitgebreid. Met toestemming van de bewerkster, die onderwijl naar haar arbeid in Indiƫ terugkeerde, werd de copie alhier aan een herziening onderworpen, waarbij wij van verschillende zijden medewerking mochten ondervinden; o.a. denken wij hier aan de voorlichting, die Professor Dr. C. Snouck Hurgronje ons op ons verzoek met de meeste welwillendheid verschafte evenals de medewerking van de zijde van den Zendingsdirector Ds. J. W. Gunning ondervonden.

De tweede druk is aldus belangrijk omgewerkt en