Beloofd Gij op Uw woord van Eer, altoos deze Senaat te zullen respecteeren, van op den bestemden tijd in uw certificaat vermeld te zullen compareren en zodra Gij het huys van uw ouders voor uwe promotie mocht verlaaten om op kaamers hier in de stad te gaan woonen, van u dan op de door ons gebruykelij ke manier te zullen doen gradueeren.

Jammer is het dat er in het archief van den Senaat geen notulen van den S. V. G. gevonden worden. Nu zijn we niet in staat iets met zekerheid mĂȘe te dealen omtrent zijn inrichting en werkzaamheden. Als er notulen gehouden zijn, willen we hopen, dat ze nog eenmaal terugkomen ter plaatse waar ze behooren te zijn.

De Senatus Veteranorum Glirium bleef voortbestaan tot het einde van 1812. Toen moest hij ontbonden worden, en bij die gelegenheid sprak de rector de volgende rede uit :

In onze laatste vergadering voedden wij allen de rechtmatige verwachting dat onze pogingen ter instandhouding dezer Senaat aangewend, zonden bekroond worden met eenen gelukkigen uitslag. Ik verliet deuzelvcn met de stille hoop dat wij de middelen aangewend tot derzelver vernietiging zouden verijdelen en over onze vijanden zegevieren; dan weinig verwachte ik dat wij heden onze laatste bijeenkomst zouden hebben, dat op heden de Senaat na eenen zeventienjarigen bloei zoude ontbonden worden. De omstandigheden lopen dus dat het voor niemand onzer raadzaam is zich langer voor de instandhouding der Senaat te wagen. Indien de Senaat te redden was, met mij voor enigen tijd aan de kwaadsprekenheid van boze menschcn op te offeren, geloof dan vrij dat ik geen ogenblik zoude