pag.

Modderman, P. J. R., Enkele aantekeningen over luchtfotografie

en archaeologie 624

Waard, D. de, Urk omstreeks het jaar 1000 626

't Hoff, B. van, De oude Nederlandse steden uit de lucht gezien 631 Edelman, C. H., Samenvatting van nieuwe resultaten van het sediment-petrologisch onderzoek in Nederland en aangrenzende gebieden 753

Zonneveld, J. I. S., Opmerkingen naar aanleiding van een luchtfoto-geologisch onderzoek in de Rijnstreek 781

Marei, H. W. van der, Onderzoek van een recente aeolische afzetting in Nederland 792

Visser, IV. C., Het probleem van de wijstgronden (met aanhangsel : Enige opmerkingen over breuken in het Noordoosten van Noordbrabant door Dr. Th. Reinhold) 79^

Literatuur:

Gedenkboek A. E. van Giffen. Een kwart eeuw Oudheidkundig Onderzoek in Nederland. (Van Veen) 89

Zuur, A. J., Renvooi voor de bodemkundige code- en profielenkaart van de Noordoostpolder benevens de sleutel voor het lezen van bodemkundige gegevens op de code- en profielenkaart van de Noordoostpolder — Toelichting bij blad 21 van de bodemkundige code- en profielenkaart van de Noordoostpolder. (C. H. Edelman) 91

Edelman, C. H., Over de bodemgesteldheid van Midden-Neder-

land. (Oestreich f) 93

Bas-Niermeier, Schoolatlas der gehele aarde. (A. J. P.) . . 215 Wormser, C. W. e.a., Nederland in de vijf werelddelen. (J. van

Hinte f) 2I7

Duyverman, J. JDe landbouwscheikundige basis van het streekplan. Het centrale veengebied Utrecht en Zuid-Holland. (C.

H. Edelman) 2I9

Bijdrage tot de kennis van de landbouwkundige ontwikkelingsmogelijkheden in de Liemers. (C. H. Edelman) .... 354 Hoekstra, P., Bloemendaal. Proeve ener streekgeschiedenis.

(A. W. Vlam) 824

Fockema Andreae, S. J., Geschiedenis der Kartografie van Nederland van den Romeinschen tijd tot het midden der 19de

eeuw. (J. Keuning) 825

Geologische Stichting, Hollands Noorderkwartier. (F. J. Faber) 828 Geologische Stichting, Kleine geologische overzichtskaart van

Nederland. (F. J. Faber) 831

Zeegers, G. H. L., Het vraagstuk der gemeentegrenzen. (Dr. H.

J. Keuning) 832

Voorbeijiel Cannenburg, W., Het scheepvaartmuseum te Amsterdam. Een rondgang langs de verzameling. (Ernst Crone) 832 Report on the Scientific Work (done in the Netherlands