Driessen (12 gevallen) 1 maal peritonitis, den 4en dag. 1 „ longabcessen, pyaemie enz. na 4 weken. 1 „ peritonitis, den sen dag. Kouwer (6 „ ) 1 „ „ „ 4en „ Ribbiu's (5 „ ) 1 „ anurie, „ sen „ , door het afbinden vaneen ureter. Treub (7 „ )1, na 5 weken aan encephalitis (embolie). 1 den 2en dag aan ontaarding der hartspier en lichte peritonitis (obductie). 1 den 3en dag aan sepsis (?); geen obductie. 1 „ sen „ „ diabetes, geen sepsis; geen obductie. 1 „ 4eu „ „ sepsis; geen obductie. Vermey (3 „ ) 1 „ „ „ „ peritonitis. Dat zijn dus minstens 8 sterfgevallen door infectie. Natuurlijk laat dit resultaat niet toe eenige gevolgtrekking te maken omtrent de meer of minder voldoende desinfectie-methode van de operateurs. De techniek en de keuze der gevallen spelen hier een veel voornamere rol. Ditzelfde heeft men ook in het oog te houden bij de beoordeeling der andere infecties, die voorkwamen, n.l. bij Driessen (12 gevallen) 1 maal draadettering. Ribbius (5 „ ) 1 „ „ de Sn o o (1 „ ) 1 „ „ Merkwaardigerwijze zijn in deze groep do mededeelingen omtrent den pols zoo onvolledig, dat ik genoodzaakt ben er over te zwijgen. 23. Carcinoma uteri; totale exstirpatie met blootleggen van de ureteren. Ook hier was geen nauwkeurig onderscheiden tusschen cervixen corpus-carcinoom mogelijk! Het aantal operaties bedraagt 112 met 31 sterfgevallen; Barendrecht (2 gevallen) : 1 vrouw sterft op de operatietafel; luchtembolie ? Driessen (22 „ ): 1 patiënte overlijdt aan peritonitis, den 3en dag. 2 aan hartzwakte, den 4en en 6en dag (sectie). 2 „ chloroformwerking, den 3en en 4en dag (sectie). 1 „ embolie, den 12en dag. v.d. Hoeven (32 „ ) : 1, den 6en dag aan? (geen obductie).