De hooge prijs van het bismuth inden laatsten tijd is, volgens de Chemical News , afkomstig van het gerucht, dat te Londen een alchemist het bismuth m zilver kon

omzetten. De grond tot dit gerucht levert volgens wo ■ aer het feit, dat het bismuth uit zijn voornaamsten erts te Schneaberg in Saxen verkregen, niet alleen nikkel en cobalt, maar soms ook eene aanzienlijke hoeveelheid zwavelzilver inhoudt, dewijl de ader, die het zwavelzilver bevat, dikwijls in die van het bismuth doordringt. Dit zilverhoudend bismuth is zeer gezocht, omdat men daaruit te Londen het edele metaal afscheidt. Dit duurt zoolang als de hoeveelheid zilver de moeite van de afscheiding beloont; zoodra het gewone bismuth weder inden handel komt, zal het tot zijn gewonen prijs terugkeeren. ïe Philadelphia is een toestel vervaardigd om door middel van den electrieken vonk gaslampen aan te steken. De electrieke vonk wordt dooreen electrophoor vaneen zeer eenvoudigen vorm geleverd, en door middel vaneen isoleerden draad met de opening of bek der gaslamp in aanraking gebracht. Men laat den vonk overspringen op het oogenblik, dat het gas uitstroomt, hetwelk dan onmiddellijk ontvlamt. Het Aertzl. Intell. Blatt vermeldt onderscheidene gevallen van vergiftiging, ontstaan na het gebruik van den wortelstok van Nymphaea lutea. De dood volgde reeds eenige uren na het gebruik. Wij vonden echter nergens vermeld, dat de Nymphaea-wortel eenige vergiftige ze standigheid bevat. Als haar voornaamste bestanddeel wordt looizuur opgegeven. De rhizoma Nymphaeae albae was voorheen in geneeskundig gebruik. Ineen later nommer van Hager’s Centralhalle wordt dan ook bericht, dat bij physiologische proefnemingen de niet vergiftige aard der rhizoma Nymphaeae ïuteae gebleken is, terwijl een nader onderzoek heeft uitgemaakt, dat de vergiftiging had plaats gehad met den wortelstok van Cicuta virosa. Door de Moutillet wordt als een eenvoudigen zeker geneesmiddel tegen den steek van vergiftige insekten oorsmeer aangeraden. (Het oorsmeer behoort ook te huis b(j de homoëopatische geneesmiddelen). Inwrijvingen mei perubalsem worden door Dr. Koch als een uitmuntend middel aangeprezen bij de behandeling van scabies, vooral bij kleine kinderen en vrouwen, wier teedere huid door de andere middelen te zeer wordt aangedaan. Nadat de puist door middel eener naald is ontledigd, wordt de perubalsem met de vingers ingewreven, waarna dadelijk' de pijnlijke jeuking eindigt, terwijl bij dagelijksche vlijtige inwrijvingen de scabies binnen 8 dagen genezen is. Het middel beveelt zich boven andere nog door zijn aangenomen reuk aan. Dr. Jehn vermeldt daarentegen, dat hij inde centraal-gevangenis te Hamm de beste resultaten gekregen heeft bij het gebruik van petroleum tegen scabies (zie n°. 41 van den l«en Jaarg.). Hij bezigde het gedestilleerde waterheldere Amerikaansche petroleum, dat inden handel onderden naam van solaar-olie voorkomt. De zieken wer-

den met omstreeks 3—4 oneen dezer goedkoope olie 5-6 maal gewasschen (niet ingewreven , dewijl dit tot huiduitslag aanleiding geeft). Er volgde inde meeste gevallen radicale genezing. Voor Zweden, Noorwegen en Denemarken wordt eene nieuwe Pharmacopoea te Stokholm bewerkt, waartoe door de Regeeringen dezer Rijken afgevaardigden zijn gekozen. Dus nog geen Scandinaviescli rijk, maar eene Scandimviesche Fharmacopoea. Door Obernetter wordt gebruik gemaakt van de fluoresceerende werking eener zure oplossing van zwavelzuur chinine om ten behoeve van photografen witte vensters te vervaardigen, die geen scheikundig licht doorlaten. Hij vermengt daartoe eene zure oplossing van zwavelzum chinine met eenige gom of dextrine, strijkt alles op een wit vel papier en laat drogen. Een zoodanig papier as venster aangewend door het op witte glasruiten vast te hechten, geeft eene buitengewone helderheid. Als een vernieuwd bewijs van den machtigen invloed van het verbruik op den prijs kan dienen het sulphocyaan-ammonium. Nadat inden laatsten tijd photografen van naam het de voorkeur hebben gegeven boven de onderzwaveligzure soda is de prijs van het sulphocyaanammonium van 150 gulden tot ƒ 1,20 het kilo gedaald. Door den Minister van Koophandel in Pruisseu wordt naar aanleiding vaneen ongeluk in eene anüinefabnek te Berlijn gewaarschuwd voor de ontplof baarheid van het pikrinzuur, dat onder den naam van anilinegeel als kleurstof wordt aangewend. Het pikrinzuur op zich zelf is zonder gevaar, maar indien het inde minste hoeveel – I heid met een alcali verbonden is geeft het in aanraking 1 met een vonk tot hevige ontploffingen aanleiding. Het zuiver pikrinzuur komt inden regel in kleine duidelijk gevormde kristallen voor, die eene lichte zwavelgeele kleur bezitten, terwijl de onzuivere gevaarlijke kleurstof een fijn poeder van eene eenigsz ins donkergeele kleur vertoont. <Tt:heim,ui (|,leien. Kiki of Eaarolie van Cleopatra. Een zekere Dr. med. Vrijheer van Relser-Berensberg heeft uit eene aanwijzing bij eene plaats in Blinius aanleiding gevonden, om dein de Romeinsche tijden beroemde haarolie van Cleopatra te vervaardigen. De naam is afkomstig van het Grieksche woord «*, bij Herodotus te vinden, en beteekenende „wonderboom of ricinus.” Dit kiki wordt dooreen apotheker Witte te Berlijn bereid en voorzien van eene uitgebreide aanbeveling zijner nuttigheid voor den haargroei enz. ineen fleschje van 10 drachmen a 15Sgr. (90 ets.) verkocht. Het vertoont zich als eene dunne, doorzichtige vloeistof vaneen zeer aangenamen reuk en eene azuurblauwe kleur. Deze kleur is volgens het opschrift het criterium der echtheid vari het kiki, want elke olie, ■ die daarbij gevoegd wordt, maakt haar bruinrood. Het onderzoek der samenstelling van het kiki le! Verde als resultaat op, dat het bestaat uit 72 deelen