2°. Dat bij alle dieren spoedig na de aanwending der analin hevige krampen ontstonden, welke bijna tot aan den dood toe aanhielden. B°. Dat er eveneens eene verminderde gevoeligheid door ontstond, welke aan de extremiteiten begon en zich verder naar boven toe uitbreidde. 4°. Dat eveneens eene vermindering inde temperatuur des Hgchaams werd waargenomen, welke inde doodelijk afloopende gevallen een hoogen graad bereikte. s°. Dat de invloed der anilin op de ademhaling en den hartslag zich, naar waarnemingen op konijnen, niet onder bepaalde gezigtspunten laat brengen. 6°. Dat geene merkbare werking op de pupillen merkbaar was. 7°. Dat op de plaats der aanwending verschijnselen van prikkeling als gevolg der direkte inwerking der anilin te bemerken was, B°. Dat geen anilin inde urine kon gevonden worden. (Archiv. der Pharmacie. Mai 1861). Verdamping- en destillatie-toestel voor temperaturen onder het kookpunt. Bene verdamping van planten uittreksels tot bereiding van extracten onder het kookpunt is noodzakelijk, wil men goede extracten bereiden. Vooreerst voorkomt men daardoor eene verandering van de zoogenoemde extractifstof en voorts de vervlugtiging , ten minste voor een deel, van de vlugge, of het ruikende bestanddeel van het extract. Bestaat nu, bij de gewone wijze van werken het te verdampen deel van het uittreksel uit water, dat zonder waarde is, zoo heeft de verdamping in open vaten plaats , bevat het te verdampen deel alcohol, dan is men gewoon dit door destillatie af te zonderen en op ’t laatst het waterige overschot in opene vaten te verdampen. Het is evenwel als bewezen aangenomen , dat eene verdamping bij volkomen uitsluiting der lucht, op de deugdzaamheid van het te bekomen extract een beslissenden invloed uitoefent, terwijl het niet