waarvan het dier, na verloop van 24 uren nog niet tot verhaal gekomen was. Inde urine vaneen hond, die anilin gebruikt had, was zij niet aan te wijzen. Aan het oog gestreken , bewerkte zij geen verwijdering der pupil.”

Eindelijk vermeld nog Eunge, dat bloedzuigers in eene waterige oplossing van anilin omkomen. De anilin (C,3H,N), ook krystallin (Unverdorben), kyanol (Eunge), benzidan (Zinin), amidopbenas (Laurent), Amaphenas genoemd, werd het eerst door TJnverdorben onder de destillatie-produkten der indigo gevonden en onder de bovengenoemde namen beschreven. Later ontdekte Eunge de aanwezigheid eener olieachtige basis in de steenkool-teerolie, die hij kyanol noemde. De naam anilin werd door Britse he gegeven aan de basische olie, die hij bij inwerking van kalihydraat op indigo en bij de drooge destillatie van anthranilzuur verkreeg. Zin i n ontdekte verder , dat dit ligchaam door inwerking van zwavelammonium op nitrobenzol gevormd werd en noemde het benzidan. Hofmann bewees de indentiteit van al deze zelfstandigheden door proeven. Yerder ontstaat anilin door inwerking van waterstof in statu nascenti op nitrobenzol, en tevens met azobenzol en acidum oxalicum; wanneer nitrobenzol met alcoholische potasch-oplossing gedestilleerd wordt. Het ontstaat ook bij de drooge destillatie van azoxybenzol (Zinin), bij de inwerking van potasch-hydraat op isatin (Hofmann), wanneer nitrotoluol over gloeijende kalk gevoerd wordt. (Muspratt en Hofmann), bij de inwerking van ammonia op phenol, bij hooge temperatuur en verhoogde drukking (Laurent en Hofmann). Bovendien verkrijgt men het volgens Woh l er door inwerking van acidum arsenicosum op nitrobenzol. Eindelijk vond Bechamp, dat bij inwerking van acetas ferrosus op nitrobenzol ijzeroxyde en anilin gevormd werd. Ook ontstaat anilin door behandeling van 1 deel nitrobenzol, 1,2 deel zuiver ijzervijlsel en 1 deel gewoon sterk azijnzuur in eene retort. Men kan de anilin op voordeelige wijze uit steenkool-