m F Schoonheids-1 verzorging

UW HUID TIJDENS DE WINTER

DE HUID van uw benen is al lang weer van bruin in blank overgegaan en dat is natuurlijk iets, dat u betreurt. Maar dank zij de nylons in allerlei fraaie tinten hoeft u toch niet met witte benen rond te lopen. Dank zij de nylons ook kunt u heerlijk warme benen hebben en dat is verschrikkelijk belangrijk. Warmte is immers onontbeerlijk bij uw streven naar het hebben van een mooie huid! U moet ook nooit te lang met de blote-benenperiode doorgaan, want de huid van uw onderdanen is over het algemeen gevoeliger dan u denkt. Rode, paarsblauwe of ruwe benen zijn daarvan het gevolg en bovendien wordt de beharing sterker. De huid gaat zich net als bij de viervoeters immers wapenen tegen de kou!

Warme onderdanen zijn ook belangrijk voor de gezondheid. De zogenaamde flinke meisjes, die tot ver in de herfst met blote benen hebben rondgelopen, hebben alle kans op blaas-, nier- en andere aandoeningen, terwijl reumatiek ook niet tot de onmogelijkheden behoort. Bescherming van benen en voeten is dus heel erg belangrijk. In het koude jaargetijde zijn schoentjes met open hielen en tenen ook uit den boze. Degelijke dichte schoenen, die de voeten warm en droog houden, zijn in de winter geen luxe, maar noodzaak. Hebt u een dunne huid, die gevoelig is en gauw schraal of rood wordt, bescherm haar nu dan extra door haar geregeld in te vetten. Dit is vooral aan te raden, als u op fiets, brommer of scooter door weer en wind rijdt. Dat beschermende en voedende laagje crème geeft de huid meer weerstand tegen kou en vocht. Als u hiervoor een snel in de huid trekkende speciale voetcrème kiest, kunt u onmiddellijk na de behandeling de kousen weer aantrekken zonder dat deze vet worden.

Het tweede punt, waaraan u aandacht moet besteden, wilt u mooie benen en voeten behouden, is een goede bloedcirculatie in de onderste ledematen. Is de bloedsomloop traag of wordt hij belemmerd door te nauwe schoenen met naaldhakken, dan krijgt u niet alleen ijskoude voeten, maar wordt ook de huid steeds gevoeliger en minder bestand tegen de kou. Draag dus schoenen, waarin de tenen voldoende bewegingsvrijheid hebben. Want en dat is algemeen bekend als u in beweging bent, hebt u veel minder last van de kou dan wanneer u stilstaat of zit, en dat geldt vooral voor uw benen en voeten. Daarom is het ook zo goed behalve uw gewone slankheidsoefeningen dagelijks een paar bewegingen speciaal met de voeten te doen. Het bevordert de bloedsomloop en maakt, dat de benen en voeten soepel en op temperatuur blijven.

Wees echter ook op uw hoede voor te veel warmte. Hoe verleidelijk het ook is om de benen en voeten vlak bij de warme kachel of de open haard te houden, denk eraan, dat u daarvan zogenaamde kachelbenen krijgt; lelijke, paarsrode verkleuringen van de huid, die ook na de winter praktisch niet meer verdwijnen. Er bestaat ook veel kans, dat door de te grote warmte rode, opgezwollen en jeukende plekken aan de voeten ontstaan; voorboden van echte wintervoeten!

Een dunne huid, die gevoelig is en gouw schraal of rood wordt, kan wel een exira-bescherming gebruiken. Een voedend laogje crème is don een goede oplossing.

U kunt het bloed sneller doen stromen door de volgende oefeningen, die ook uw been- en voetspieren verstevigen en uw enkels slanker maken. 1. Loop met gestrekte knieën hoog op de tenen de kamer door. Blijf om de tien passen even staan en zet uw handen in de zij. Sta zo hoog mogelijk op de tenen en kom vervolgens heel langzaam op de hele voet neer. 2. Strek de armen opzij en maak tienmaal achter elkaar een sluit- en spreidstand. 3. Rol een fles, die op de vloer ligt, met uw voeten heen en weer. 4. Probeer een klein voorwerp met de tenen op te rapen. 5. Ga zitten met een steuntje onder de kuit. Draai met de voeten, die geheel ontspannen moeten zijn, grote kringen, tien naar binnen en tien naar buiten.

Bedenk wel, dat voet- en been verzorging er echt bij horen. Ze vergen niet veel van uw tijd, maar u moet er wel elke dag een paar minuutjes voor nemen.

In 7 dagen i zullen uw tanden witter zijn I dan ooit tevoren:

Teelak is geen tandpasta maar een "schoonheidsmiddel” voor tanden Teelak is een nieuwe medicinale tandgelei: verwijdert dat gele, gevaarlijke tandsteen – en die bruine tabaksvlekken. Tot nu toe waren uw tanden nooit zo wit als ze kunnen zijn. Met Teelak worden ze pas echt wit! Als u elke dag op uw mooist wilt zijn schakel dan over op deze nieuwe verantwoorde antitandsteen mondverzorging. Zie het verschil na één tube!

PUISTJES minderen direct PUKKELTJES komen niet terug HUIDUITSLA6 – wèg met die straf Helder vloeibaar, heerlijk zuiverend DDD Recept doodt de bacteriën en maakt uw huid weer glad en gaaf, van binnenuit, door-endoor gezond. Vanaf fl.SOperflacon. vloeibaar DDD recept|