COUTURE IN DE SNEEUW I

Zo zult u ze zien op de lange latten, winter 1963-1964. Er zijn veel van die warme combinaties, bestaande uit trui en muts. Eronder draagt Tanja een dunne pullover die alle kans op inwaaien uitsluit.

– '' TEGEN KERSTMIS zullen de treinen wel weer zijn volgeboekt met liefhebbers, die de feestdagen willen doorbrengen in een witte wereld. In hun koffers vervoeren zij onder andere sportieve uitrustingen om te dragen bij wandelingen in de sneeuw of tijdens afdalingen op de lange latten. Uiteraard zijn de leveranciers van wintersportkleding nu al druk in de weer om door middel van speciale etalages en modeshows de aandacht van de toekomstige klanten te vestigen op hun grote sortering. Er wordt binnenkort zelfs een hele tentoonstelling in de nieuwe R.A.i. te Amsterdam aan dit onderwerp gewijd.

Ferry van der Kar heeft wel bijzonder veel werk gemaakt van dit soort kleding en Max Heymans verzocht om een aantal skipakken te ontwerpen. De klant kan ze bastellen en ze worden dan op maat door Heymans geleverd. Couture in de sneeuw: wel een heel verschil met de trainingspakken van voor de oorlog, die zowel door mannen als vrouwen gedragen werden. We weten wel, dat het niet om de knikkers gaat maar om het spel in dit geval de wintersport maar niemand zal toch ontkennen, dat de sportbeoefening heel wat aantrekkelijker wordt in de elastische, aangesloten helancapantalons en in de flatteuze, maar toch ook doelmatige jacks. De verscheidenheid daarin is werkelijk onuitputtelijk, ook wat de prijzen betreft. Er zijn zeer „deftige” van waterafstotend fluweel, waarin een vierkant dessin is aangebracht, ze zijn er van een zware kwaliteit helanca, van doorgestikte dioleen, van nylon cloqué. Er is één model van mosterdkleurige

Een nieuw gezicht k in de skimode: kniebroeken met warme wollen sportkousen. Die kousen kleuren bij trui, lange sjaal en ijsmuts.

V. – . poplin met poolvos langs de rand van . r de capuchon en met een bandgarnering van edelweiss. 1 We zien ook coats van loden. Die |j komen uit Oostenrijk, het land, waarin men heel goed weet, hoe zich in de ' j sneeuw te kleden. I Een feest voor het oog zijn de grove * truien met bijpassende muts in Noorse t motieven of in aflopende kleuren. De i dunne wollen onderpulli's van Ferry i van der Kar dienen om de kans op in- l waaien te voorkomen. [t Wat Max Heymans heeft ontworpen |{ is minder gemakkelijk te beschrijven. We zijn dan ook blij, dat we er wat foto’s van kunnen laten zien. Het zijn meest creaties, bestaande uit pantalons met mouwloos vest, gedragen over een jak van dezelfde stof, waaraan de capu- 1 chon vastzit. Nieuw is de heldere, zon- | negele kleur, die daarvoor wordt ge- ffl bruikt. !l

Bijzonder fraai is het chocoladekleu- ]| rige ensemble, bestaande uit pantalon en mouwloos vest. Het eroverheen ’ gedragen jasje is van witte nappa en gevoerd met de stof van vest en pantalon. Een warme bontkraag maakt het | geheel bijzonder winters. |j Herenkleding werd ook niet ver- – geten op deze show. Buiten de gangbare windjacks en de Helancapantalons, soms in pepitadessins, melden we u een pull- If over van nutria en een helancajak, dat ' sluit als een Cardincolbert. ij: Voor na het skiën tenslotte een don- I! kerrood, jacquard geweven jersey pak met allemaal zwarte bengelende balletjes rondom. Voor dames uiteraard. Dat vergaten we er nog bij te zeggen. G. J. M. SMITS-DE WAAR!

Een vrolijk jack om bergen in te verzetten. Ze zijn er van waterdichte poplin, gedessineerd fluweel en van een zware kwaliteit helanca.

Foto 1. Misschien is dit ensemble niet direct geschikt om in te skiën, maar u kunt er toch veel plezier van hebben bij wandelingen in de sneeuw. Het is van een nieuwe, diepe kleur geel.

Foto 2. Uit Tirol importeerde Perry van der Kar verschillende loden mantels. Dit exemplaar met de hoge steekzakken en de wijde, halflange mouwen is van witte loden. Uit de mouwen steken de manchetten van de sporttrui eronder.

Foto 3. Voelt u iets voor zo'n broek met een streep erdoor? Het is wel een beetje opzichtig, vooral omdat ook de binnennaad wit is gebiesd. Het zwarte helanca herenjack heeft iets van de door Cardin gelanceerde colberts.

„Het plezier in de sport" noemde Max Heymans deze creatie. De pantalon met het herenvest en de voering van het witte nappajasje zijn van chocoladebruin helanca.

Foto 4. Een nutria pullover voor heren is het idee van Max Heymans. Voor haar: een zonnegeel ensemble met halve cape. 0 ja, de herenpantalon is van zwart-witte bied de poule.