sokjes passen bij een gebloemde kruikezak, bloesjes bij laken en f sloopjes, ruiten hoedjes of baret' jes bij rok of jakje.

® Dat is dan uiteraard voor de kleuters. Voor hen komt uit Phi'ïladelphia vier keer per jaar een S collectie van maar liefst vierhon’ lerd modellen: bestemd voor I coorjaar, zomer, winter en voor ' sestelijke gelegenheden. De ge! allen doen Amerikaans aan, de *1 todellen gelukkig niet, tenmin” Bte niet in de slechte betekenis " van het woord, waarbij we doelen op slechte afwerking en weinig ■ beschaafde garneringen. Nee, het ** lijn kokette vrouwelijke jurkjes, h met veel distinctie gegarneerd. ® Op Caroline Kennedy is de shift* look geïnspireerd: iets uitlopende modellen met twee splitten opzij, h* waaronder een zelfde broekje * achtbaar wordt. Dan zijn er de Dimdlachtige, dus Oostenrijks “ landoende jurkjes, die u deze zo" merveel in de etalages zult zien. ï* Ie brengen weer wat romantiek " ii de kinderkleding, maar het J strijken ervan lijkt ons geen ge- ringe opgave. Romantiek zonder * bout brengt de terlenkarok met “ een klein wit kantje onder uit de coom.

“T HAfUI. Een boxbroek met op de plaats ™ rade binnennaad aan de pijpen *Kn doorlopende ritssluiting ï tpent perspectieven bij het ver™ schonen van een luierkind. Nu * hoeft de hele broek met galgen en ' ilniet meer uitgetrokken te wor® ta. Dit brengt ons op de plastic

Kokette kleding van bloemetjesbatist uit Amerika.

broeken, die zachter zijn dan ooit en die meestal aan elkaar zijn gelast, zodat de stiksels geen perforaties, dat wil zeggen geen doorlatende plekken, meer kunnen maken. Ze zijn er in kleuren en geuren ja, werkelijk zodat moeder zich ’s morgens welgemoed kan buigen over een onzindelijk, maar heerlijk naar toffee ruikende baby. Ze komen natuurlijk uit Amerika, het land van de filmmoeders, die wolken van baby’s plukken uit wolken van tule. Dat kan hier ook: de wiegen zijn er pompeus genoeg voor. Er zijn ronde, schommelende modellen, van smeedijzer, gelakte, houten, exemplaren van rotan met witte, gekleurde en gebloemde sluiers.

De ouderwetse Tunische haaksteek in dralon.

Het is een beetje abrupt om nu over te gaan op plastic hoesjes voor vuile wielen van wandelwagens: het ei van Columbus. U kunt zo de bemodderde wagen bij iedereen naar binnen rijden en als u hem ingeklapt mee op de tram wil nemen, vormen de wielen geen reden meer tot misnoegen van de kant van uw medereizigers. Dezelfde vindingrijke fabrikant brengt een grote hoes, afgezet met elastiek (zoals een douchemuts), die om ieder matras past. Het kind kan zijn zeiltje niet meer wegtrappen en ieder bed, op reis of thuis, blijft gegarandeerd droog. Hij ontwierp ook nog een reiswieg met een matras erin, dat rechtop gezet kan worden, zodat het kind onderweg kan gaan zitten. Het matras kan

Een gezellige wandelwagen, die iets ouderwets heeft.

Is dit geen leuk cadeautje? De vilten hond biedt plaats voor een pyjama. Er zijn allerlei modellen, allemaal van vilt.

Naast deze echt kinderlijke benen een paar zwarte lakschoentjes voor kleine, ja, voor kleine wat? Nozems zouden we bijna willen zeggen.

ook als autozitje gebruikt worden : een riem beschermt het kind voor vallen. Er is nog een ander autozitje, dat ook op de fiets dienst kan doen en dat met wielen en een stang tot trekkar kan worden gebombardeerd. Met een schommelend onderstel wordt het een hobbelpaard en met vier poten we zijn nog niet klaar een kinderstoel. Er komen geen ingewikkelde handgrepen aan te pas en ieder meubel is verantwoord. Er is een box zonder scharnieren, die tevens kan dienen als hek rond de kachel of om de kamer af te schermen teneinde de ondernemende kleine wereldontdekker een halt toe te roepen bij het beschadigen van meubels, vazen en planten.

Een microfoon in de babykamer houdt moeder, dieüimen bij de haard zit, op de hoogte van de gang van zaken. Desgewenst kan zij het kind uit haar stoel geruststellend toespreken. Helaas bewonen tegenwoordig maar weinig moeders met kleine kinderen zulke grote huizen, dat dergelijke apparaten nodig zijn. Meer aangepast aan de beperkte woonruimte is de wonderkapstok, die meegroeit, naarmate de kinderen groter worden. Hij wordt opgehangen aan onze grote kapstok; door inkorting van de twee verticale stangen kunnen we de maat regelen. En met deze vinding willen wij het nieuws in de kindersector besluiten.

Gezellige speelkieltjes en -jurkjes

Stillevens op wiegelakentjes

houdt het kind des *ws warm. De banden gaan "kr het matras door en worden gemaakt aan de houten vlon" Ie hoeven niet iedere keer meersen ie worden, want de deken hun worden losgeknoopt.

G. ]. M. SMITS-DE WAART