PIETOE, de misdienaar

DUF

Op het station informeert Piet bij het meisje dat achter het loket zit: „Kunt u me zeggen hoe laat de eerstvolgende trein naar Amsterdam vertrekt?” Het meisje kijkt het even na en zegt; ,Om 9 uur 12”. Piet vindt dat w/el wat laat en vraagt of er geen trein is die vroeger vertrekt. „Nee”, zegt het meisje, „bij ons vertrekken nooit treinen voor de eerstvolgende”.

AL EVEN DUF

Op datzelfde station wil Piet een pakje kauwgum kopen. De verkoopster biedt twee soorten aan; het ene kost 15 cent, het andere een kwartje. Piet informeert wat het verschil is en krijgt als antwoordt; „Een duppie, meneer”.

TROUWPLANNEN MET CONSEQUENTIES

Op zekere dag openbaart Piet aan zijn vrienden dat hij van plan is binnen afzienbare tijd in het huwelijk te treden. Ze feliciteren Piet, maar deze vind het zo gemakkelijk allemaal niet. „Mijn probleem is”, zegt Piet, „dat ik met deze beslissing veel meisjes ongelukkig zal maken, als ze het zullen horen”. Waarop zijn vrienden zeggen; „Dat begrijpen we niet, je trouwt toch maar met één meisje?”

’T IS BONT

De moeder van Piet heeft een bontjas gekocht; echt konijn. Vol trots staat ze met de bontjas aan, klaar om in de stad wat te gaan winkelen. Buiten regent het dat het giet. Daarom vraagt Piet met bezorgdheid: „Moeder, kan die bontjas wel tegen die nattigheid?” De moeder reageert heel verstandig: „Natuurlijk wel, heb jij een konijn wel eens met een regenjas zien lopen?”

TICK

Het lijkt wel of Piet een tick heeft. Sinds de eerste dag van het nieuwe schooljaar verschijnt hij elke morgen op school met een worteltje achter zijn oor. Na verloop van weken willen zijn vrienden er het hunne van weten. Ze wachten de volgende morgen af. En jawel hoor, om kwart over acht komt Piet aangewandeld, dit keer met een bos prei achter zijn linker oor. Zijn vrienden vragen hem; „Vertel eens waarom je eigenlijk die bos prei achter je oren hebt?” Piet antwoordt; „Nou, dat is simpel, moeder had vanmorgen toevallig geen worteltjes!”

IMSIDER

In de stad is er een bekende schilderijententoonstelling, en omdat Henk een kenner is, wil hij die beslist zien. Hij nodigt Piet uit, om hem te vergezellen. Piet, die geen kenner is wil toch niet onderdoen voor zijn vriend. Bij het eerste het beste schilderij merkt hij daarom op; „Wat is dat een fraaie Rembrandt”. Henk corrigeert, dat het geen Rembrandt, maar een van Gogh is. Bij een ander schilderij merkt Piet op; „Wat een prachtige kleurenverdeling heeft deze Renoir”. Henk verbetert opnieuw; „Dat doek is niet van Renoir, het is van Chagall”. Bij de volgende gelegenheid is Piet zeker van zijn zaak, hij zegt; „Maar nu kun je me vertellen wat je wilt, dat hier is een Picasso!” „Nee”, zegt Henk, „dat is gewoon een spiegel”.

BETWETERIJ

Het is bekend dat Piet meent alles altijd beter te weten. Daardoor deed zich in de tijd dat Piet zijn dienstplicht vervulde de volgende situatie voor. In een heftige discussie schiet een al wat oudere korporaal uit zijn slof en schreeuwt; ~Snotaap, jij meent ook alles beter te weten, maar bedenk wel, dat ik heel wat ervaring heb; ik heb nog meegevochten in de Kafferoorlog!” Waarop Piet vraagt; ~Aan welke kant, korporaal?”

DOORDENKERTJE

Piet heeft een ongeluk gehad, en verschijnt bijgevolg op school met zijn hoofd helemaal in het verband gewikkeld. Belangstellend vragen zijn klasgenoten; „Maar Piet, heb je je hoofd bezeerd?” Piet antwoordt wat kwaad; „Nee, niet mijn hoofd, maar mijn voeten heb ik bezeerd; zoals je ziet is het verband alleen wat omhooggekropen”.

SNUGGER

Piet staat in de dierentuin vol belangstelling de panters te bewonderen. Als er een voor hem achter het gaas van zijn kooi staat, aait Piet hem voorzichtig over zijn kop. Dat is nog niet gebeurt of het dier neemt een fikse sprong, wipt over de afrastering, en piept er tussenuit. De oppasser komt vol paniek naar Piet toe en vraagt hem wat hij in godsnaam heeft gedaan. Piet beweert; „Ik heb hem alleen maar voorzichtig over zijn kop gestreken”. De oppasser verzoekt Piet dan; ~Wil je mij dan ook even over mijn kop strijken, want ik moet hem zien te vangen .

Ja, jongens, nu komt dan beslist de allerlaatste mop over Pietje. Het is treurig, maar waar. Het is dan ook niet makkelijk afscheid van Pietje te nemen, maar dat is ook weer niet zo moeilijk, want. . . Pietje is dood, leve Pietje! daag ...