i^erviam

tijdschrift voor misdienaars en jeugdige koorzangers.

Uitgegeven door de Paters van het Allerheiligste Sacrament

onder Hoofdredaktie van Pater H. v. d. Looy, s.s.s.

Men abonneert zich voor de gehele jaargang, die loopt van januari tot januari.

Abonnementsprijs: ƒ3,— per jaar; voor het buitenland ƒ3,50 per jaar. Losse nummers 50 cent.

Redaktie en administratie: Centrum voor Acolieten-Actie, Brakkenstein-Nijmegen.

Telefoon (08800) 5 50 29, toestel 141

Giro 955818 ten name van het Centrum voor Acolieten-Actie, Brakkenstein-Nijmegen,

Nihil obstat

Mr. Dr F. A. Schweigman O.P. Libr. Censor, 31 nov. 1969.

Imprimatur

Mgr. A. P. J. Oomens Vic.-Gen Buscoduci 31 nov. 1969.

Gum Permissu Superiorum.

Het Acolietencentrum te Nijmegen, Heyendaaiseweg 300, verschaft u alle materiaal voor het werk met misdienaar en acolieten. Vraagt vrijblijvend een folder aan.

tal la l

MISDIENAARS VAN NEDERLAND

een afscheid

Dit nummer van Servlam Is een bijzonder nummer. Een beetje droevig. Want het is een afscheid. Dit zal velen verbazen. Anderen zullen het al lang verwacht hebben. Wij allen betreuren het. Maar het feit ligt er. De uitgave van een eigen tijdschrift voor misdienaars is een onmogelijke zaak geworden in Nederland. In de meeste parochies is hun aantal flink geslonken. En op veel plaatsen heeft men eerder grotere acolieten en zelfs volwassen mensen om in de eucharistie-viering te helpen.

De redactie heeft lang overwogen wat haar te doen stond. Mogen wij de 3500 misdienaars die lid zijn van ons tijdschrift zo aan hun lot overlaten? Uit de talrijke reacties op de puzzels In ons tijdschrift, en ook via andere kanalen weten wij, dat er daadwerkelijke belangstelling voor Serviam bestaat. Van de andere kant Is toch het aantal abonnementen te gering om een verantwoorde exploitatie op te bouwen. Bovendien hebben wij ons eerlijk de vraag gesteld in hoeverre ons tijdschrift als vakblad kan overkomen bij zijn lezers en zich kan onderscheiden van gewone jeugdbladen. Wij hebben gemeend dit te doen door regelmatig artikelen te plaatsen over liturgische en godsdienstige onderwerpen. En wij twijfelen er niet onder, dat velen van onze misdienaars daar profijt van gehad hebben. Toch was dit op de duur niet vol te houden, daar juist deze zaken in de verschillende parochies op het ogenblik zo totaal verschillend benaderd worden.

Uit dit alles hebben wij de conclusie getrokken, dat het beter was de uitgave van Serviam te stoppen. Dat wil dus zeggen, dat u het laatste nummer voor u hebt. Bijna 20 jaar heeft ons tijdschrift bestaan. Wij menen te mogen zeggen, dat wij al die tijd ons eigen devies ~ik zal dienen” trouw geweest zijn. Nu het ogenblik van scheiden aangebroken is, kunnen wij alleen erg dankbaar zijn voor de goede ontvangst die de misdienaars het steeds gegeven hebben. In een ander artikel in dit nummer willen wij nog een keer de levensloop van ons tijdschrift voor ogen halen, en de mensen de revue laten passeren die ons blad gemaakt hebben tot wat het geworden is.

Serviam verdwijnt. Dat wil echter niet zeggen, dat het acolietencentrum zelf ook verdwijnt. Wij ondervinden dagelijks, dat wij een werkelijke service bewijzen aan de parochies door de verzorging van het nodige materiaal, dat nu eenmaal in de wereld van de misdienaars nodig is.

De verkoop van togen, alben en superplies gaat door, evenals die van de dienbeurtkaartjes, de insignes, de diploma’s enz. Regelmatig zullen wij alle parochies op de hoogte houden van wat wij aan te bieden hebben. Wij zijn er zeker van hiermee een belangrijk deel van ons werk te kunnen voortzetten. Bij deze dus aan allen een hartelijke dank en een vaarwel.

de hoofdredacteur.