VII.

IN MEMORIAM

Pastoor Arnoldus Theodorus Kortenhorst S.J

door Pastoor W. Hellings.

Een woord ter herinnering aan den eerbiedwaardigen priester die den 25sten October 1917 te Weltevreden overleed, en onder algemeen rouwbetoon een dag later werd begraven.

Zijn lichaam was in grootte en in kracht boven de middelmaat. In prachtig evenwicht waren bij hem de gaven van geest en gemoed gelijkelijk verdeeld, die afzonderlijk beschouwd de middelmaat niet te boven gingen, maar door harmonieuzen samenhang een mooi karakter uitbeeldden ; muzikaal talent alleen was zeer gering. Maar geniaal was zijn inzicht in de beginselen van bovennatuurlijke orde, waaraan zijn levenspraktijk beantwoordde op bewonderingwekkende wijze. Daarom was in hem weinig te ontdekken wat wij middelmatig noemen; zoo niet met hoofd en schouder dan toch zichtbaar stak hij uit in de goede omgeving.

kuinre in Overijssel was zijn geboorteplaats. Opgevoed in den kring eener familie, die van oudsher godsdienstig is in merg en bloed, groeide Arnold op als een godsdienstig jongeing en gevoelde reeds vroegtijdig roeping voor het priesterschap. In het Bisschoppelijk Seminarie gaf hij „gestadig” – let op dit woord bij dezen man! _ blijk van liefde voor vaste orde, waaraan hij van kindsbeen af was gewend gemaakt en die hem bijbleef tot zijn sterfbed toe. Hij moet een van de studenten zijn geweest, die steeds bovenaan staan op de gedragslijst elke maand, zonder „brave Hendrik” te spelen. Hij werd priester gewijd den 15den Augustus 1873 en trad den 26sten September van datzelfde jaar in de Sociëteit van Jezus.