LIJST VAN AFBEELDINGEN

Afb. 1 Groep tumuli (o.a. links 31-29) van het grafveld bij Gasteren, Gem. Anloo, vóór het onderzoek.

Afb. 2 Tumulus 37 (zie Afb. 12) van het grafveld als voren, tijdens het onderzoek, gezien uit het W.

Afb. 3 Het N.-Z. gerichte, deels vernielde nevengraf in het Z.O. kwadrant van tumulus 37 als voren, met daarin de verteerde boomkist en de grafgift O. er tegen (Vgl. Afb. 12), gezien uit het Z.

Afb. 4 De tweeperioden-tumulus 42, met zijn twee kringgreppels en plaggenstructuur (Vgl. Afb. 14), tijdens het onderzoek, gezien uit het Z.O.

Afb. 5 De tumulus 42 als voren, met drie uitgespaarde dwarsprofielen loodrecht op de lengteas (Vgl. Afb. 14), gezien uit het N.W.

Afb. 6 De tumulus 42 als voren, na wegneming van de twee N. dwarsprofielen, met hoofdgraf, paalkuilen en randgreppel van den vloerheuvel (Vgl. Afb. 14), gezien het uit N.N.W. Men lette op de scherpe grens tusschen de beide door oppervlakte- resp. plaggenstructuren scherp tegen elkaar afstekende subtumuli en op de met den randgreppel en het hoofdgraf correspondeerende inzinkingen van het vloerheuvelpodsolprofiel.

Afb. 7 Hoofdgraf vloerheuvel tweeperioden-tumulus 42 als voren, met dêiarachter de Z. helft van het gemeenschappelijk dwarsprofiel der beide subtumuli (Vgl. Afb. 6), gezien uit het N.-N.W. Men lette op de met het hoofdgraf correspondeerende inzinkingen in oppervlak- en zoolstructuren van den primairen sub-tumulus.

Afb. *8 Centrum N. gedeelte urnenveld met de paalbouw-kringgreppelbijzettingen 51-53 (Vgl. Afb. 15) naast en onder brandheuvel 41 (Vgl. Afb. 16), tijdens de opgraving, gezien uit het Z. Op den achtergrond de beide quadranten der Z. helft met nabijzetting (Afb. 15 : A, 31), van tweeperioden-heuvel 42.

Afb. 9 Het middengedeelte Zuid met ronde en afgerond-rechthoekige op en over elkaar gelegen kringgreppelbijzettingen, onder den brandheuvel 45 en 46 (Vgl. Afb. 20), tijdens de opgraving, gezien uit het Z.

Afb. 10 Terreinkaart met bijkaart) es van het grafveld voornoemd.

Afb. 11 Neo- of aeneolithische grafheuvel, tumulus 44, circa 180 m N.W. van het gesloten grafveld (Vgl. Afb. 10), opgravingskaart.