Inv. merk: 1935/11 8. Vorm; Dragendorff 45. Dateering: eind tweede begin derde eeuw.

Drouwen, Gem. Borger

Afkomstig van deze vindplaats 9 scherven van 3 verschillende stukken *):

Borden-.

1 Inv. merk: 1935/X 11a. Afb. 37 : 4. Middelmatige, secundair geheel grijsgebrande sigillata. Vorm: Ludowici Sb; zeven fragmenten, tezamen het geheele profiel vormend, en waarvan vier twee aan twee aan elkaar passend. Stempelrest: ]MA[. Om het midden aan den bovenkant van den bodem een kerfring. Cf. Oswald & Pryce, An Introduction, PI. XLVI: 6. Dateering: tweede helft van de tweede eeuw.

2 Inv. merk: 1935/X 11b. Afb. 37: 5. Vrij goede, secundair zwart gebrande sigillata. Vorm: Ludowici Sb h.w.; randfragment met deel van den wand. Dateering: tweede helft van de tweede eeuw.

3 Inv. merk: 1935/X 11c. Afb. 37 : 6. Vrij slechte, secundair grijs verbrande sigillata. Vorm: Ludowici Sb h.w.; randfragment. Dateering: tweede helft van de tweede eeuw.

SAMENVATTING

In tegenstelling met het Friesch-Groninger terpengebied is in Drente Romeinsch aardewerk slechts in geringe • hoeveelheid aan het licht gekomen. Evenals de groote meerderheid van de vondsten uit de terpen dateeren de Drentsche stukken op misschien één uitzondering na uit de tweede helft van de tweede eeuw en het begin van de derde eeuw. Zij zijn alle afkomstig uit Oost-Gallië en vermoedelijk vervaardigd te Trier; mogelijk stamt een enkel stuk uit Rheinzabem. Men kan zich den aanvoer van Romeinsche importstukken naar Drente zoowel via het terpengebied als over land denken. Opvallend is het veelvuldig voorkomen van wrijfschalen van het type Dragendorff 45 te Rhee, waar niet minder dan vier van de zes sigillata-

Gevonden in de zandgraverij te Drouwen, Gem. Borger, Sectie H, No 2279, tezamen met twee stukken aardewerk en voorts 2 lichtblauwe, geribde, pompoenvormige Romeinsche kralen van {aïence, resten van enkele andere veibrande kralen van gias en talence, verbrand bronswerk, o.a. resten van een bronzen ringetje, stukjes verbrand ijzer. De sigillatascherven werden aan het Museum te Assen geschonken dooi den Heer W. van Aggeien, landmeter bij het kadaster te Assen. Vermoedelijk heeft men hier te doen met vondsten uit een nederzetting door brand verwoest? —of grafveld. N. Dr. Volksalm. t937i Lijst der aanwinsten van het Museum te Assen, no 187.