Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescherming van een lid in bovengenoemde Rijkscommissie, die aldaar de lokale instellingen zal vertegenwoordigen.

Een aantal van 58 begunstigers hebben in 1942 hun steun aan het Museum verleend, waaraan door 3671 belangstellenden een bezoek werd gebracht. Aan deze belangstelling is blijkbaar geen afbreuk gedaan door het feit, dat in het voorjaar in verband met de brandstoffenschaarschte het Museum op Zaterdag en Maandag gesloten is geweest, welken maatregel wij ons genoodzaakt hebben gezien in het najaar nog eens voor den duur van ruim twee maanden te herhalen, zij het ditmaal alleen voor den Zaterdag.

In het afgeloopen jaar stelde de Conservator de volgende onderzoekingen in voor rekening van of met steun en medewerking van het Provinciaal Museum:

Maart Anloo; Ned. Herv. Kerk;

Augustus Gasselte: Palaeolithische vindplaats.

De hierbij opgegraven vondsten werden opgenomen in de verzamelingen van het Museum.

Aan het Biologisch-Archaeologisch Instituut te Groningen werd een Sygamber-kopje afgestaan, dat destijds in de omgeving van Nijmegen werd gevonden en in 1859 door schenking in het bezit van het Museum was gekomen.-

Onze Commissie verontrustte zich over den staat, waarin het in de gemeente Assen gelegen huis Vredeveld langzamerhand was gekomen. Hoewel deze aangelegenheid eigenlijk niet tot het terrein harer bemoeiingen behoorde, stelde zij zich hierover in verbinding met het Rijksbureau voor de Monumentenzorg te ’s-Gravenhage. Nadat een der ambtenaren van dit bureau aan het huis Vredeveld een bezoek had gebracht, waarvan de bevindingen in een rapport werden nedergelegd, hebben twee leden van het Dagelijksch Bestuur zich gewend tot den Burgemeester van Assen, bij welke autoriteit zij een gewillig oor voor de belangen van deze oude huizinge mochten vinden.

Tenslotte vermelden wij, dat onze Bibliothecaris, de Heer DrsJ.A. Brouwer, reeds geruimen tijd ongesteld is. Aan de mededeeling, dat het Dagelijksch Bestuur voor den duur van zijn afwezigheid den Conservator belast heeft met het tijdeUjk beheer van onze boekerij, voegen wij gaarne den wensch toe, dat de Heer Brouwer na algeheel herstel van gezondheid zijn functie wederom zal mogen uitoefenen. WW 1 t— w»

Voor de Commissie van Bestuur

het Dagelijksch Bestuur,

iw.g.) K. BROK, Voorzitter.

(w.g.) W. S. GELINCK, Secretaris.