Artikel drie. Als er in de markte van Wezup moet geboerwerkt worden, zal zulks door de hierna te benoemen drie volmagten een dag bevorens worden aangezegd of door het blazen van het boerhoorn ter kennis worden gebragt van hen, die mede moeten werken, deze moeten zijn manspersonen boven de 17 jaren en beneden de zestig. Hij, die op het werk of op het appel niet tegenwoordig is verbeurt eene boete van dertig cents voor geheel wegblijven, en tien cents zoo hij iets te laat komt.

Artikel vier. Ingeval er met paarden moet worden gewerkt, verbeurt ieder boer met twee paarden, die niet tegenwoordig is zestig cents en ieder keuter met een paard, die niet op het werk tegenwoordig is vijf en veertig cents, alle welke boeten, in de artikelen drie en vier vermeld zullen worden gestort in de Boerkas, die bestuurd zal worden door de drie te benoemen volmagten, bijaldien de verschuldigde boeten, na te zijn aangf maand, niet betaald zijn, zoo zullen de schapen van de nalatige betalers van de algemeene kudde worden gescheiden, en zullen zij schepersloon evenwel moeten betalen.

Artikel vijf. Ingeval een eigenaar zijn veldperceelen mogt willen afscheiden en aan de algemeene schapenweide mogt willen onttrekken zoo zal hem dit vrijstaan, mits hij er een wal omzet op eigen grond van anderhalve meter hoog en twee meter breed of een sloot van twee meter boven breed en een meter diep, alles onder goedkeuring van de drie te benoemen volmagten.

Artikel zes. De strooken grond, die bij langs de openbare wegen zijn blijven liggen, zullen behoorlijk bij wijze van boerwerken worden omgespit en door een sloot moeten worden afgevredigd om daarna met eikentelgen of ander opgaand hout te worden beplant.

Nadat al het bovenstaande in de volle wettige opgeroepene boerenmarksvergadering was voorgelezen en bevonden met ons gevoelen over een te komen, hebben wij alsnog besloten onze gronden in de markte van Wezup of gehucht Wezup gelegen als jagtveld aan de meestbiedenden te verhuren bij enkele inschrijving of bij opbod, en zoo niet genoeg wordt geboden, onder de hand te verhuren echter voor niet langer dan tien achtereenvolgende jaren, alles echter na vooraf een aanbieding te hebben gedaan in de Drentsche courant en in een der Hollandsche Couranten.

nog is onder ons overeengekomen dat de te benoemene volmagten voor zes achtereenvolgende jaren te rekenen vanaf heden, worden benoemd, doch zijn weder benoembaar en hebben alsnu met meerderheid van stemmen als volmagten benoemd J. Nijwening, H. Perkaan, B. Hegen Wzn., die tegenwoordig in deze vergadering die benoeming aannemen en verklaren wij eigenaren en marktgenoten, last en magt te geven aan de benoemde volmagten om namens ons op een rechtvaardige manier, zonder aanziens des persoon zegge de markte billijk te besturen, vooral ook te zorgen dat de marktegronden