Afb. 19 De zgn. Eexter grafkelder als voren, naar v. Lier, Oudheidk. brieven 1760, PI. 1, gezien uit het N.

Afb. 20 De zgn. Eexter grafkelder als voren, opgravingskaart voor het onderzoek in 1927. Rechts beneden de vondsten naar v. Lier, met verwijzing (IP enz.) naar diens platen.

Afb. 20a De zgn. Eexter grafkelder, vondsten gedaan bij het onderzoek in 1927.

Afb. 21 Het hunebed D XXVIII te Buinen, Gem. Borger, oriënteeringskaarten en kaart van de verspreiding der hunebedden in Drente en Groningen.

Afb. 22 Het Buiner hunebed als voren, vóór de opgraving in 1927, gezien uit het Z.

Afb. 23 Het Buiner hunebed als voren, tijdens het onderzoek, gezien uit het O.

Afb. 24 Het Buiner hunebed als voren, ingang en profiel daardoor, tijdens het onderzoek, gezien uit het Z.

Afb. 25 Het Buiner hunebed als voren, de ingang na verwijdering van het aanvankelijk uitgespaarde profiel, gezien uit het Z.

Afb. 26 Het Buiner hunebed als voren, de primaire vloer, tijdens het onderzoek, gezien uit het W. Rechts de drempelsteenen.

Afb. 27 Het Buiner hunebed als voren, interieur, gezien uit het O. Links de drempelsteenen.

Afb. 28 en 29 Het Buiner hunebed als voren, de ceramiek.

Afb. 30 Het Buiner hunebed als voren, keurcollectie uit de ceramiek, benevens de andere vondsten, bestaande uit vuursteenen artefacten, barnsteenen kralen en koperen spiraalband-sieraden.

Afb. 31 Het Buiner hunebed als voren, de acht barnsteenen kralen en de twee koperen spiraalband-sieraden, ware grootte.

Afb. 32 Het Buiner hunebed als voren, opgravingskaart.