met het verdwijnen van natuurschoon ook heel veel van de oorspronkelijke flora en fauna moeten inboeten.

Wel wint de schoone gedachte der natuurbescherming steeds meer veld, maar ook heden ten dage kan men nog getuige zijn van verregaande onbezonnenheid, die zich uit in aanranding van natuurschoon, waar dit stellig niet noodig isl

Het Drenthsche landschap heeft veel van zijn oorspronkelijke schoonheid verloren, maar daarnaast moeten rlie met vreugde erkennen, dat er ook heel veel nog bewaard gebleven is: deeis in handen van de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland; deels in eigendom van particulieren; deels ook in beheer van de overheid.

En al kunnen we dan tegenwoordig niet meer in Drenthe op de wolvenjacht gaan, al is er veel schoons verloren gegaan, er is voor de natuurliefhebbers nog volop te genieten, overal en altijd!

Aan hen is tevens de schoone taak opgelegd om dit natuurschoon te bewaren voor ons en ons nageslacht.

Haren (Gr.) Oct. 1940.

Najaarszuchten.

door H. van Ek.

Kil strijkt de adem van de koude najaarsnacht

Langs ’t groene zomerkleed van bloem en bomen,

Ras is aan ’t geurend bosch haar bladerpracht ontnomen,

Der bloemen kleurenblos verliest haar frissche pracht.

Dan rukt de woeste herfstwind aan ’t ontkleurde blad.

En schudt met ruw geweld aan tak en twijgen.

Stil staat de trotsche eik in eind’loos zwijgen.

En stervend ligt zijn tooi langs ’t platgetreden pad.

En door het dorrend blad rilt bang een fluisterzucht.

Een doodssnik van ras afgesneden leven.

De stervenszucht van zomerpracht, zo kort gebleven.

En langzaam droppen tranen uit befloerste lucht.