PROVINCIAAL MUSEUM VAN OUDHEDEN EN GESCHIEDKUNDIGE VOORWERPEN

A ssen, aan den Brink. Geopend: van IJ uni —l5 September; werkdagen van 9.30 tot 12 en van 1 tot 5 uur.

Op Zondag uitsluitend na voorafgaande schriftelijke aanmelding bij den conciërge van het museum.

15 September—l Juni: werkdagen 1 tot 4 uur, behalve op Woensdag, alsdan van 10 tot 12 en van 2-4 uur. Toegangsprijs: des Woensdags 10 cent, de overige dagen 20 cent per persoon; voor groepen van meer dan 20 personen: tien cent per persoon; voor scholen 2J cent per kind.

OUDHEIDKAMER: „DE HONDSRUG”

Emmen, aan de Markt. Geopend: 1 Mei—1 October; alle dagen I—s uur, 1 October—1 Mei, ’s Woensdags, ’s Zaterdags en ’s Zondags: 2—4 uur.

Entrée: 15 ct. per persoon; 10 personen en meer 10 ct. per persoon; schoolkinderen in groepen onder geleide 2J ct. per persoon.

Voor nadere gegevens betreffende het Provinciaal museum voor oudheden en geschiedkundige voorwerpen te Assen, de Drentsch Praehistorische Vereeniging, de Stichting „Oud-Drenthe”, de Stichting „Het Drenthsche Landschap”, de Rijkscommissie voor de monumentenzorg en het Rijksarchief in Drenthe zie men de aan dezen almanak toegevoegde bijlage.

RIJKSVERKEERSINSPECTIE

Personenvervoer (per auto en autobus) Het personenvervoer van de geheele provincie Drenthe ressorteert onder de Rijksverkeersinspectie te Groningen, Gedempte Zuiderdiep 36.

Goederenvervoer (per vrachtauto)

Te Meppel is gevestigd een kantoor der Rijksverkeersinspectie, waarvan het district samenvalt met dat der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Drenthe. Rijksinspecteur van het Verkeer is Mr H. K. de Langen, kantoor Groote Markt 1 te Meppel.

Tot dit district behooren niet de Drentsche gemeenten Roden, Peize, Helde, Zuidlaren, Anloo, Gieten, Gasselte en Coevorden.

Voor wat het goederenvervoer betreft behoort Coevorden tot het gebied der Rijksverkeersinspectie te Zwolle, Wilhelminastraat 2, de overige met name genoemde gemeenten tot de Rijksverkeersinspectie te Groningen.

Bevrachtingscommissariaat D. {Binnenscheepvaart)

Bevrachtingscommissaris J. Koopman, Meppel, Weerddwarsstraat 2.

De Drentsche gemeenten Roden, Peize en Helde behooren tot het district van het Bevrachtingscommissariaat te Groningen, de gemeenten Zuidlaren, Anloo, Gieten, Gasselte, Borger, Odoorn, Emmen, Dalen en Schoonebeek behooren tot het district van het Bevrachtingscommissariaat te Veendam, terwijl de gemeente Coevorden behoort tot het district van het Bevrachtingscommissariaat te Zwolle.