Vaarwel, Miranda! Nooit gevoelde ik levendiger, dat de opregtste liefde voor u in mijn hart woont dan in dit oogenblik. Op dit uur zal een ander volgen, dat, zoo ik hoop, gelukkiger wezen zal. Schep moed uit de gedachte dat gij, als eene edele dochter, goed zult maken wat uw vader misdeed." Miranda zonk in de armen van Valkenberg, die het bijna bewustelooze meisje aan Beppo overgaf.

iiAddio!" zeide deze somber. // Is dit niet Miranda Pagani, of eene andere gijzelaar, die in staat is te betalen, of hebt gij mij bij den neus gehad, reken er dan op, dat de neven u zeer zeker zullen vinden, om rekenschap van u te vorderen."

Valkenberg en Januaria, benevens Tommasina, verlieten het huis, en zochten den vetturino op.

Toen Valkenberg de marchesa Januaria in de armen van haren vader had teruggebragt, begaf hij zich naar den ouden Pagani, dien hij in zijne woning moest opzoeken. De wisselaar, die zich geen oogenblik rust gegund had, om het spoor van zijne dochter te volgen, was in eene verschrikkelijke stemming. Deze bereikte echter den hoogsten top, toen Valkenberg voor hem trad, hem alles blootlegde wat hij omtrent Maghella wist, en hem kortaf mededeelde hoe de listen van dezen tot zijn eigen verderf waren uitgeloopen.

Pagani's verder doen en laten werd eerst bij het regterlijk onderzoek tegen de neven der Gamorra bekend. De wisselaar trachtte te vergeefs de vrijlating van Miranda zonder betaling van het voor Januaria bepaalde losgeld te bereiken. De Camorrist, aan wien na Maghella's dood het commando was ten deel gevallen, achtte de gelegenheid gunstig om den wisselaar, die zich door de neven verrijkt had, eene som gelds af te halen, die maanden lang de behoefte der neven dekken kon.

Vol wanhoop over de afwezigheid van zijne dochter en de hem opgelegde betaling, meldde Pagani zich bij de politie te Napels aan, en legde eene uitvoerige bekentenis over de Camorra en hare organisatie af. Yan dit oogenblik af werden de Camorristen bij honderden gevangen en gehangen. Pagani echter werd door de neven in zijn kantoor met een dolk om het leven gebragt.