wegens ziekte van zijn echtgenote verhinderd is.

Schrijven van verhindering van de Z.D.B., viering 25-jarig bestaan.

Schrijven van de heer Carlebur, Utrecht, met bijlage een ontworpen bondslied. Dit schrijven is te laat binnengekomen om nog op de agenda te kunnen worden geplaatst. De heer Lieve deelt mede, dat het bestuur het desondanks toch op de vergadering wil mededelen en de compositie wil tonen. : Besloten wordt de tekst en de muziek nader te laten bestuderen.

De heer Oud, Heemstede stelt voor namens de vergadering een telegram met gelukwensen te zenden aan de jubilerende Z.D.B., waarmede accoord wordt gegaan, waarop de voorzitter mededeelt, dat zulks van bestuurszijde ook reeds de bedoeling was.

Jaarverslag Secretaris.

Dit verslag is opgenomen in het bondsorgaan. De vroegere Hoofdredacteur de heer Mertens, Leiden, heeft schriftelijk medegedeeld hierop de volgende aanmerking te hebben.

Het is onjuist, aldus deze briefschrijver, dat het gewraakte artikel „Zondagsrust' aanleiding is geweest, dat de H. Red. vervangen werd.

De Heer Mertens heeft reeds eerder de wens te kennen gegeven, te willen heengaan als Hoofdred. wegens overbelasting van functies.

De heer Lieve zegt, dit gaarne te willen overnemen. Aldus besloten.

Het jaarverslag van de heer Lieve wordt onder dankzegging goedgekeurd en het beleid van de secretaris wordt met een warm applaus bevestigd.

Rekening en verantwoording en begroting Penningmeester.

Verwezen wordt naar het bondsorgaan en de bijlagen.

Met dank aan de heer Tromer wordt het beleid van de Penningmeester eveneens met applaus goedgekeurd.

Dit is evenzo het geval met het beleid van de Bondsadministrateur de heer van Dartelen te Heemstede. De Heer van Dartelen pleit bij deze gelegenheid voor regelmatige plaatsing in ons orgaan van een lijst met bondsartikelen en bondsuitgaven. De vergadering voelt wel voor dit idee, terwijl de practische uitvoering,, b.v. in de 3 maanden een keer, nader zal worden bezien.

• Verslag Kascontrölecommissie :

Het rapport van de fin. commissie betref- » ende het beleid van de Bondspenningmeester uidt :

„Met zeer veel genoegen heeft de commissie inzage genomen van de boeken en bescheiden van de Bondspenningmeester.

Zonder zijn diverse voorgangers ook maar iets te kort te doen, gelooft de commissie, dat wij in de persoon van de heer Tromer de juiste man op de juiste plaats hebben.

Zijn boekhouding is overzichtelijk en tot in de perfectie verzorgd; de commissie heeft er dan ook niet de geringste op- of aanmerking over te maken.

De commissie stelt tenslotte voor, de heer Tromer op de meest eervolle wijze décharge te verlenen.

w.g. W. METZ, Ede, Mei 1950. Secr. F. C.

Rapport Fine. Commissie betreffende beleid Bondsadministrateur.

In de vele jaren, dat de Heer van Dartelen nu Bondsadministrateur is, past hij een boekhoudkundig systeem toe, dat hoewel misschien minder gebruikelijk, buitengewoon overzichtelijk is en dat van een zeldzame accuratesse getuigt, alsmede liefde voor het omvangrijke werk, dat hem is toevertrouwd.

De commissie zou (evenals de heer van Dartelen zelf) gaarne zien, dat de gehele administratie, dus zowel baten als lasten in handen van de administrateur gelegd zou worden.

(Wordt vervolgd)

IMPORTRICE • FA. J. HART • AMSTERDAM

Gebouw Hirscb Leidschepl. Tel. 41337

Uitsluitend leverbaar via de detailhandel in uurwerken.

DE ORIGINELE BUITENL. SCHAAKKLOKKEN WEER LEVERBAAR I

Schaakk 0K met automatische totansaior

van het aantal gedane zetten fl. 62,50 Schaakklok zonder totalisator II. 48,-