dammers-loopbaan. Een onzer grootste dam, meesters, wiens naam steeds met ere zal worden genoemd, werd uit het leven weggenomen. Hij, die zich tot op zijn sterfbed toe aan ons spel met hart en ziel gaf en zelfs op hoge leeftijd gekomen, nog grote successen wist te behalen, moge voor ons

allen — ook voor ons Nederlandse dammers — een lichtend voorbeeld blijven.

Zijn talrijke Parijse vrienden, alsmede vertegenwoordigers van internationale, nationale en plaatselijke organisaties bewezen hem bij de begrafenis te Parijs op 6 Juni 1.1. de laatste eer. J. H. Willems.

Notulen jaarvergadering van de Nederl. Dambond, gehouden te Utrecht op 18 Mei 1950.

Aanwezig waren de afgevaardigden van de Prov. Bonden van Gelderland, Limburg, Utrecht, Noord-Brabant, Friesland, Groningen, Noord-Holland en Zuid-Holland (van elk der vijf Zd. Holl. districten een afgevaardigde ).

Afwezig Drenthe, zonder bericht en Zeeland met kennisgeving.

De Prov. Zeeuwse Dambond herdacht op deze dag het 25-jarig bestaan. Verder waren naast het volledig bestuur met uitzondering van de Zeeuwse heer Slabbekoorn aanwezig de heren van Dartelen, Bondsadm., Schouten, den Haag, fin. adviseur, de heer van Brussel Regl. Comm. en de heren de Haan, den Haag en Paans Utrecht als leden van de fin. commissie, alsmede een aantal belangstellenden, waaronder de heer Olsen, Rotterdam.

Voorzitter Willems zegt te kunnen volstaan met een kort openingswoord, teneinde meer tijd te kunnen besteden aan de belangrijke agendapunten en verwijst voor de voornaamste gebeurtenissen naar het jaarverslag van de eerste secretaris.

Hij meent hiermede te handelen in de geest van de vergadering en vraagt als wederdienst een korte zakelijke behandeling der punten door de afgevaardigden.

Spreker deelt mede, dat België en Frankrijk uitgenodigd zijn de selectie-wedstrijdwereldtournooi te organiseren, doch dat uit de antwoorden blijkt, dat er in deze landen voorlopig geen perspectieven liggen.

Voorts excuseert hij de afwezigheid van de algemeen adjunct de heer Slabbekoorn, lid van het bondsbestuur, die als voorzitter van de Zeeuwse Dambond aanwezig behoort te zijn bij het jubileum.

Verder geeft hij een uiteenzetting over de tot standkoming van de Zuid-Holl. Dambond. De totstandkoming van de Z.-H. Bond is dus een feit geworden, echter met handhaving van de 5 bestaande districtsbonden,

hetgeen geen beletsel kan vormen, daar dit min of meer formeel is.

Internationale ontmoetingen vonden plaats te Huissen, Hilversum, terwijl de Limb. Dambond een wedstrijd speelde te Luik en Damas in den Haag, Amsterdam en Rotterdam, op dit moment internationale wedstrijden houdt.

Tenslotte zal Dordrecht dit jaar wedstrijden te Parijs gaan spelen. De Voorzitter merkt op, dat er dus nogal wat internationaal contact bestaat. Op de meeste wedstrijden, aldus spreker, treedt de jongere generatie meer en meer naar voren, hetgeen ten verheugend verschijnsel is. Wij zullen cns hierop speciaal gaan toeleggen. De ledenaanwas gaat helaas langzaam. Ons devies zal moeten luiden : bij de viering van het 40-jarig bestaan, telt de bond 10.000 leden.

Over dit bondsjubileum volgen straks nadere mededelingen. In deze bijna 40-jarige periode heeft de bond diverse zeer verdienstelijke werkers gekend. Deze werkers bleven ondanks hun grote verdiensten toch op de achtergrond, in tegenstelling met verdienstelijke spelers, die medailles, titels en bepaalde rechten ontvingen. De werkers zagen nagenoeg geen extra waardering, tenminste niet naar buiten uit. De Voorzitter doet mededeling, dat enkele dezer oude getrouwen een onderscheiding te beurt is gavallen. De volgende benoemingen worden hierna door de vergadering bekrachtigd.

F. de Wolff, Amsterdam tot erelid.

Gebr. A. en G. Mantel te Almelo, D. de Zwart te Utrecht en J. H. Vos te Amsterdam tot leden van verdienste.

Hierna volgde de goedkeuring der notulen van de vorige algemene vergadering, onder dankzegging.

Ingekomen stukken.

Ingekomen een schrijven van de heer Metz, Ede, lid van de financiële commissie, dat hij