Arnhem. Verenigde Arnhemse Dammers. Het adres van de secretaris H. J. Verbeek luidt thans Sint Marten 12.

Hoensbroek. Secretaris „De Juiste Zet" is thans J. Wouters, Elandstraat 87 te Heerlerheide.

Leeuwarden. Tot secretaris van de damcl. „Huizum" is benoemd A. Meijer, Overijselsestraat 4, Leeuwarden.

Provinciale Friese Dambond. Tot secretaris is benoemd : H. H. Boven, Franekerstr. 55 te Leeuwarden.

Utrecht. Chr. Damvereniging „Excelsior". Secretaris is thans W. H. Brakkee, Mgr. v. d. Weteringstraat 8.

Wormerveer.' Damvereniging „Wormerveer". Secretaris is thans C. A. Blok, Hennepad 26, Wormerveer.

Amsterdam.

Door C.D.A. te Amsterdam is geroyeerd G. Oudhof, i 3e Schinkelstraat 48, wegens contributieschuld.

Door „Crescendo", Amsterdam zijn geschorst :

1. M. P. C. L. Mul, wegens contributieschuld en wanbeleid.

2. J. van der Sluis, wegens contributieschuld.

Deventer.

Geroyeerd door D.D.C.: F. Machiels en A. W. Brekler, wegens contributieschuld en A. J. de Bril, wegens financiële benadeling der club.

BINNENLAND

= Adres : HOOFDREDACTIE =

Huissen (Gld.). Welk sterk juniorentiental is genegen wedstrijden te spelen tegen het juniorentiental der D.V. „Huissen"?

Brieven aan secretariaat: Vierakkerstraat 163.

's-Gravenhage. R.D.G. organiseerde wederom het tournooi om de Miss Blanche Plaquette. Deelnemers zijn: Dr. K. Venema en C. Privé te 's-Gravenhage, Ph. J. Ham en J. H. de Kluyver, Rotterdam, J. Roozenburg, Delft en Jac. Huisman, Naaldwijk, benevens de 4 R.D.G.-leden : Gordijn, van Mill, van Rennes en W. C. van Rooij.

West-Friese Dammers.

Gedurende de Pinskterdagen hebben 2 West-Friese damteams met hun dames een 3 daagse trip naar België gemaakt. Natuurlijk werd er ook gedamd. In Luik werd met 2 tientallen, tegen de „damver. Mosan" gespeeld. De eerste tientallen deelden met 10 —10 de punten. Damier Mosan 2 en 3 kreeg van het 2e tiental der West-Friese dammers met 11 —9 een kleine nederlaag.

Heemstede.

„St. Bavo" won de promotie-wedstrijden en keert terug naar de hoofdklasse. Proficiat.

Amsterdam.

G.S. speelde een massakamp tegen de damclub „Leeuwarden". De uitslag werd 47—17 voor Amsterdam.

Friese dammers aangesloten bij verschillende bonden

Friesland telt ruim 2000 dammers, een aantal dat even groot is dan in diverse provincies van ons land. Helaas zijn deze tweeduizend dammers niet ondergebracht in één organisatie, wat ten dele zijn oorzaak vindt in het beoefenen van het Friese spel bij een deel van de bevolking. De aard van dit spel brengt mee, dat deze groep niet bij de Nederlandse dambond is aangesloten. De dammers die wel het spel spelen, dat de Nederlandse dambond voorschrijft, vormen echter ook (nog) niet één organisatie, zij zijn nl. aangesloten bij de prov. Friese dambond (districtsbond van de Nederlandse Dambond), bij de Dambond Friesland en bij de Dambond de Zuidwesthoek of niet aangesloten.

Kortgeleden ontmoetten de beide eerstgenoemde bonden elkaar in een massakamp aan dertig borden te Heerenveen. Het doel

was contact op te nemen, waarbij van de zijde van de prov. Friese dambond de hoop gekoesterd werd, dat binnen afzienbare tijd een hechte Friese dambond in N.D.B.-verband zou zijn. Bij de opening verklaarden de beide voorzitters gerust te zijn over dit eerste contact en zij spraken de hoop uit, dat de verschillen grotendeels op financieel gebied ten gevolge van wedstrijden om cluben persoonlijk kampioenschap van Nederland en een uitstekend verzorgd orgaan bij de Nederlandse Dambond, overbrugd konden worden, waarna samenvloeiing toegejuicht zou kunnen worden.

Niet de sterkste opstelling.

De opstelling van de prov. Friese dambond was niet de sterkste, omdat het kampioenstiental gelijktijdig in Leeuwarden een