Schokking (Burgemeester van 's-Gravenhage), J. H. Willems, voorzitter I.D.B. en N.D.B.), Ir. H. J. v. Steenis (voorzitter Kon. Ned. Schaakbond), Mr. K. H. Labohm en dhr. Diepenhorst (resp. namens de Haagse Courant en Arbeiderspers), Marcel Bonnard (namens de Franse spelers), G. Post (namens de Fr. Dambond), R. C. Keiler (namens de Ned. spelers) en K. de Jong (IJmuiden).

In het merendeel van deze toespraken werd vooral de nadruk gelegd op factoren als culturele waarde, sportverbroedering en propaganda, welke een tournooi als het onderhavige van veel belang doen zijn.

Tussen de bedrijven door werden enige consumpties aangeboden, terwijl na de loting de aanwezige autoriteiten, spelers en genodigden nog enige tijd gezellig tezamen vertoefden.

Zeeuwse Dambond in het zilver

De receptie van de zilveren Zeeuwse Dambond, die op Hemelvaartsdag in de „Korenbeurs" te Goes werd gehouden, was niet over-druk bezocht.

Het bestuur van de bond ontving de pasten in een met bloemstukken versierde zaal en nadat verversingen waren gepresenteerd kregen de sprekers hun kans.

Burgemeester Willemse van Yzendijke opende de rij en memoreerde de goede dagen, dat hij ook deel uitmaakte van het bestuur. Spreker betreurde het, dat de sport waarin de spieren domineren zoveel meer in trek is dan de denksport, waartoe de

Vlaardingse Damvereniging

tientallen

Het jaar 1950 zal in de annalen van de Vlaardingse Damvereniging worden aangetekend als een bijzonder jaar. En waarschijnlijk zal de aanleiding daartoe ook in dammerskringen buiten onze stad nog wel wat stof tot praten geven. Niet minder dan 4 tientallen promoveerden namelijk naar een hogere klasse. Er was dus alle reden voor het bestuur om eens een feestelijke bijeenkomst te beleggen, waarop de dammers zouden kunnen worden gehuldigd. Dat is 20 April in Concordia gebeurd.

Mevrouw Starre bood het bestuur bij de aanvang van de avond namens de dames van de dammers — zonder wrok voor het feit, dat zij haar mannen zo dikwijls een

nobele damkunst behoort. Hij hoopte voor de bond dat daarin verandering mag komen en sprak zijn beste wensen verder uit namens zijn gemeente.

De heer Slabbekoorn beantwoordde hem en wees erop dat er hier en daar een kentering is te bespeuren en dat de jeugd in enkele plaatsen interesse toont.

Dankbaar was hij de onderwijzers te Hoek, die op school de damsport propageren.

Daarna werd het woord gevoerd door de heren Luwema (Vlissingen), die een wisselbeker offreerde. Ganzeman (Kapelle); Hoogstrate (Yerseke) en v. Eenenaam (Souburg). Ook zij kregen een vriendelijk wederwoord van de voorzitter, die tenslotte mededeelde, dat de Zeeuwse bond de zilveren plaquette had ontvangen van de Ned. Dambond.

Het Bestuur van de N.D.B. was tot zijn spijt verhinderd, vanwege de Jaarvergadering. Naar aanleiding van een mededeling van de Bondsvoorzitter besloot de jaarvergadering de jubilerende Bond telegrafisch van zijn belangstelling te doen blijken.

De feestbijeenkomst in het Schuttershof was wel druk bezocht.

De heer Hoogstrate verwelkomde allen en spelde de bestuursleden, een zilveren draagmedaille op, waar de voorzitter van de bond hartelijk voor dankte.

De cabaretver. van de personeelsvereniging der „Schelde" voerde hierna een zeer verzorgd en alleraardigst programma uit. De muziek-nummers werden ook behoorlijk uitgevoerd. Tot laat in de avond duurde het feest voort.

huldigde haar promoverende en spelers

avond kwijt zijn -— haar felicitatie en een prachtige bloemenmand aan.

Voorzitter A. Bijl vroeg zich in zijn openingswoord met gerechtvaardigde trots af, welke vereniging al eens eerder zo'n prestatie leverde. En, aangezien die vereniging naar alle waarschijnlijkheid niet te vinden is, stelde hij vast, dat het dus wel een unicum in de damgeschiedenis van ons land mag worden genoemd. Alvorens echter de tientallen te huldigen, reikte de heer Bijl de wisselbeker uit, waar elk jaar door de sterkste dammers van onze stad fel om wordt gestreden. Driemaal moet deze beker worden gewonnen voor men hem zijn eigendom mag noemen. Tweemaal, n.1. in 1947