De beperkende bepalingen inzake poli' tieke delinquenten werden volledig opgeheven, zodat deze weer ongehinderd lid van de NDB kunnen worden.

Het voorstel Limburg inzake wijziging verspelen van het persoonlijk kampioenschap van Nederland werd na een kleine wijziging met algemene stemmen aangenomen. (Zie voorstel op de agenda prov. besturen ).

Aan het eind der vergadering werd het bestuur bij monde van de afgevaardigde van Zuid-Holland, de heer J. J. Roels, hulde en dank gebracht voor al het werk, dat in het afgelopen jaar weer was verricht. Met een warm applaus stemden de afgevaardigden met deze woorden in.

LIEVE, Secretaris.

ATTENTIE H.H. PENNINGMEESTERS

Gedurende de eerste 5 maanden van 1950 bedroegen de uitgaven van de N.D.B. voor:

Het Damspel rond ƒ 3.100,—

Voorwedstrijd K.v.N. rond „ 1.700,—

Finale K.v.N. rond „ 600,—

Reglementen rond 900,.—

Finale clubkamp. rond 1.500,—

Totaal rond ƒ 7.800,—

Daarnevens uiteraard diverse andere uitgaven, waarmede het totaal tot ongeveer

ƒ 10.000,— steeg. Op zichzelf is dit niet zo erg, als de inkomsten eveneens vlot binnenkomen. Maar tot medio Mei lieten enkele provincies geheel verstek gaan, terwijl de andere provincies op een enkele gunstige uitzondering na gemiddeld slechts 1 kwartaal afrekenden. Heren, zonder kolen kan de kachel niet branden en zonder financiën kan de N.D.B. niet draaien. Ik roep daarom Uw aller medewerking in teneinde de betalingen vlot te doen verlopen. Bij voorbaat mijn dank.

De bondspenningmeester, V. F. TROMER.

TER INLEIDING.

Van de heer J. Lodewijkx te Rotterdam ontvingen wij onder de titel „EEN HALVE EEUW ORGANISATIE VAN HET DAMSPEL IN NEDERLAND" een belangrijke bijdrage, welke ons ter plaatsing in „Het Damspel" werd aangeboden.

Deze bijdrage, welke beoogt te zijn een critische beschouwing van de kennis van de geschiedenis der organisatie en der literatuur van het Damspel enerzijds en de ontoegankelijkheid tot deze bronnen anderzijds, willen wij gaarne een plaats in „Het damspel" afstaan.

Met het oog op de beschikbare ruimte moesten wij helaas besluiten de tekst over verschillende nummers van „Het Damspel" te verdelen, hetgeen, naar wij hopen, aan het geheel geen al te grote afbreuk zal doen.

Wij zijn de heer Lodewijkx dankbaar voor zijn interessante beschouwing, welke wij onze lezers gaarne ter lezing voorleggen.

Ook de door de heer L. gedane suggesties bevelen wij in aller belangstelling aan.

In dit nummer vinden onze lezers het eerste gedeelte der bijdrage op pag. 95.

Bovengenoemde bijdragen-reeks werd geschreven vóór de heer Lodewijkx als gevolg van ziekte gedwongen werd zich — naar wij hopen slechts voor tijdelijk —■ uit het actieve damleven terug te trekken.

Mede namens de lezers van ons Bondsblad wensen wij de heer L. spoedig algeheel herstel toe.

J. H. W.

In Memoriaal A. v. Eeuwen -j*

Op 15 April woonde ik de begrafenis bij te Waddinxveen, van dhr. Adrianus van Eeuwen, die op 12 April te Boskoop overleden was in de leeftijd van 88 jaar.

Toen ik 23 jaar geleden pas begon met simultaanspelen, ben ik tweemaal in de damclub Waddinxveen geweest en had ik het voorrecht, de thans overleden dammer te leren kennen als een groot liefhebber van het spel en een zeer beminnelijk en goed mens. Van de familie vernam ik. dat hij met vele bekende dammers, o.a. de Heren A. C. v. Wageningen, Herm. Hoogland Jr., A. M. Olsen, J. J. de Boer en A. C. Busch bevriend was. Dhr v. E. woonde ook jarenlang te Arnhem en had op de avond, waarop hij zeer plotseling overleed, nog een remisepartij gespeeld tegen de sterkste speler van Boskoop., Vele zijner damvrienden zullen door het heengaan van deze algemeen geachte en beminde nestor der dambeweging getroffen zijn en zijn verscheiden als een groot verlies beschouwen. Moge hij rusten in vrede.

Ph. J. Ham.