Agentschap Betuwe.

Op zijn verzoek is de Heer W. Bezemer Jr., Binnenweg 44 c. te Tiel, ontslag verleend als agent van ons bondstijdschrift en de bondsuitgaven.

Agentschap Friesland.

Op zijn verzoek is de Heer R. Wierstra, Insulindestraat 146 te Leeuwarden ontslag verleend als agent van ons bondstijdschrift en de bondsuitgaven.

Wij hebben de heren Bauer, Bezemer en Wierstra volledige decharge verleend voor het door hen gevoerde beheer en danken hen voor de prettige en vruchtdragende samenwerking.

buitenland

I = Adres : '

Ph. J. Ham, Veelzigtstr. 9 B, Rotterdam W.

Inleiding.

Bij het overnemen van deze rubriek, waartoe ik de uitnodiging van het Bondsbestuur gaarne aanvaardde, doe ik een beroep op alle leden van de NDB om aanspraak te mogen maken op hun medewerking. Wie eens op reis buiten onze landsgrenzen, of door correspondentie damnieuws uit het buitenland verneemt, dat hij van belang acht voor deze rubriek, zal er alle lezers en mij genoegen mede doen, dit door te geven.

Aldus hoop ik met vereende krachten deze interessante rubriek van ons bondsblad steeds actueel en volledig te kunnen maken.

Ph. J. HAM.

Zwitserland.

Internationaal Tournooi.

De Damier de Genève heeft grote plannen, om tegen September e.k. een Internationaal Damtournooi te organiseren. Men hoopt als deelnemers te krijgen P. Roozenbürg, wereldkampioen; O. Verpoest, Belgisch kam-

Van Hier en

FLITSEN uit de voorwedsrrijd

Dank zij de medewerking van de heren Haasdonk, Jurg en Laros, die aan een desbetreffend verzoek voldeden, ben ik in de gelegenheid hier enige „flitsen" uit de Voorwedstrijd te geven.

Het is jammer, dat de partijen uit onze belangrijkste wedstrijden de laatste jaren voor het grootste deel in de doofpot verdwijnen. Dit kan niet gunstig zijn voor de

pioen; de kampioen van Frankrijk, een tweede Nederlandse speler en de 3 of 4 beste .Zwitserse dammers van dit tijdstip.

Kampioenschap van Zwitserland.

Na 10 der 15 te spelen partijen luidde op 5 April de stand in het tournooi om het Zwitsers Kampioenschap: 1. Guignard 15 punten; 2. Gédance 14 p.; 3. Tschudin 12 p.; 4. Robert 11 p.; 5. Rostan 9 p.; 6. Meyer 8 p.; 7. Bucher 6 p. en 8 Delabays 4 p. Frankrijk.

Raichenbach traint zich weer.

Van dhr. P. Dionis vernemen wij, dat hij regelmatig oefenpartijen speelt met Maurice Raichenbach, op diens verzoek. Aldus bereidt de oud-wereldkampioen zich blijkbaar serieus vóór op zijn vriendschappelijke match van 3 partijen tegen de titelhouder P. Roozenbürg.

Kampioenschap van Parijs.

Volgens een brief van 28 Maart van dhr. P. Dionis was de stand :

1. P. Dionis 14 punten uit 11 partijen; 2. Fraiberg 14 (13); 3. King 14 (12); 4. Auber 12 (13); 5. en 6. Malfray en Verse 10 (10); 7. Masson 11 (12) ; 8. Pérot 10 (13). Dhr. Dionis staat dus wel heel wat gunstiger geklasseerd dan de Kampioen van Frankrijk, Malfray en de deelnemer aan het Wereldkampioenschap 1948 PérQt.

Damier Lyonnnais.

Op 30 April houdt deze vermaarde Franse damclub een groot Internationaal Concours, in 4 klassen en met vele geldprijzen.

Wegens overvloed van kopij moesten de Rubrieken: Partij-Analyses, De Damschool, Problematiek en Eindspelen tot het volgend nummer blijven overstaan.

HOOFDREDACTIE.

1^3 9T Redacteur : R. C. KELLER

Van Speijckitr. 55 bel, A'dam

ontwikkeling van ons spel. Wanneer worden deze partijen weer, al is het maar in gestencelde vorm, voor de belangstellenden toegankelijk gemaakt ?

In de eerste stand heeft wit zo juist 31 — 26, 22X31 en 36X27 gespeeld. Een sterke voortzetting, die zwarts bewegingsvrijheid sterk beperkt.

Wanneer zwart in de diagramstand 6•—11 speelt komt hij in moeilijkheden door 48—43 (dreigt 32—28, terwijl 11 — 17 niet gaat door