tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland. De clubcompetities worden de laatste jaren gespeeld in een hoofd-, eerste en tweede klasse.

Ook op internationaal gebied heeft de Zeeuwse dambond zijn contacten. Zo werd sedert 1946 door het Zeeuwse tiental een jaarlijkse wedstrijd gespeeld tegen de Luikse dambond, om de Maas-Schelde-beker. Helaas kan deze ontmoeting dit jaar niet doorgaan wegens verhindering van de Luikse spelers. Ook met de dammers uit Antwerpen en Brussel bestaan goede vriendschap-banden. De ex. wereldkampioen P. Ghestem uit Frankrijk was in 1947 enige dagen de gast van de Zeeuwse dambond.

Als lichtend voorbeeld op internationaal damgebied moet echter gewezen worden op het grote internationale tournooi te Yerseke, georganiseerd door de Yersekse damclub, tijdens de kerstdagen van 1945. Dit was het eerste internationale tournooi na de oorlog en de sterkste spelers uit binnen- en buitenland waren daar tegenwoordig.

De viering van het 25-jarig jubileum zal niet onopgemerkt voorbijgaan. De officiële viering wordt gehouden op Hemelvaartsdag a.s. De bedoeling is, dat alle Zeeuwse dammers, met hun dames op die dag te Goes bijeen zullen komen, ter viering van dit feest. De bond zal dan een programma aan bieden,

dat geheel in het teken van dit jubileum zal staan.

Tenslotte vermelden wij nog, dat het tegenwoordige bestuur als volgt is samengesteld : Voorzitter: H. M. Slabbekoorn te Goes; secretaris: M. F. de Jonge te Middelburg; penningmeester: J. Strooband Sr. te Middelburg; wedstrijdleider: L. Goedbloed te Vlissingen, algemeen adjunct: J. Sinke te Goes.

DAMTOURNOOI TE TREEBEEK.

Onlangs organiseerde de damclub Treebeek een groots damtournooi tussen de ondergronders en de bovengronders van de Staatsmijn Emma. Hiernaast speelden de heer Ham uit Rotterdam en de heer Kuijpers, secretaris van de L.D.B., simultaan. De ondergrondse mijnwerkers wonnen met klein verschil van de bovengronders.

De heer Ham speelde aan 18 borden simultaan, resultaat 15 gewonnen en 3 verloren partijen, dus circa 83%, terwijl de heer Kuijpers, die zich eerst sedert korte tijd hierop toelegt, aan 20 borden speelde, resultaat 14 gewonnen, 4 verloren en 2 remise partijen, dus 75%.

Na afloop van deze wedstrijden gaf de heer Ph. Ham nog diverse openingen, eindstanden, spelfragmenten enz. aan, welke bij de aanwezigen ten zeerste in de smaak vielen.

„Ons Genoegen" te Utrecht jubileerde

Voorzitter D. de Zwart door de N. D. B. tot lid van verdienste benoemd

„Ons Genoegen", de bekende Utr. Dam- dat feit heeft men natuurlijk niet onopgevereniging, bestond op 21 April 40 jaar en merkt voorbij laten gaan.

Op de foto het moment waarop de voorzitter van de N. D. B., de heer J. H. Willems, de heer D. de Zwart feliciteert met het jubileum van zijn vereniging en met de hem verleende onderscheiding (Foto welwillend ter beschikking gesteld door het Utrechtsch Nieuwsblad)